Prognoza pogody na drugą połowę września

Prognoza pogody w PolsceDruga połowa września będzie wciąż ciepła. To tak, jakby jesień chciała nam zrekompensować chłodne i dżdżyste lato. Słupek rtęci na termometrach może sięgnąć 26 kresek. Początek października przywita nas jednak nieco chłodniej. W kolejny weekend września na termometrach zobaczymy w sobotę 24 st. C, a w niedzielę 26 st. C. W najchłodniejszym rejonie Polski będzie odpowiednio, 17 i 19 st. C.
W przeciągu dwóch tygodni najcieplejszym dniem będzie najbliższy poniedziałek, 19 września. Na termometrach zobaczymy aż 28 st. C, więc lato będzie nas żegnać naprawdę ciepło.

 

Pogoda w pierwszy dzień jesieni

W piątek, 23 września, rozpocznie się astronomiczna jesień. Tego dnia będzie ciepło, od 16 do 23 st. C. Jesień pozostanie z nami do 22 grudnia. Wraz z coraz krótszym dniem, ubywać będzie ilości godzin słonecznych. Powinniśmy przygotować się też na coraz więcej deszczowych dni.

 

26 września – ochłodzenie

W przyszły poniedziałek znacznie się ochłodzi. We wtorek, 27 września, temperatura w najcieplejszym miejscu w Polsce wyniesie tylko 18 st. C, w najchłodniejszym zaś 12 st. C. To będzie najzimniejszy dzień drugiej połowy września.

 

Koniec września przyjemnie ciepły

Kolejne będą cieplejsze. W czwartek, 29 września, temperatura znowu przekroczy 20 st. C. W pierwszy weekend października zapowiadają się całkiem przyjemne temperatury, 21-22 st. C.

Źródło: TVN Meteo