Pogoda na lato 2012. Długoterminowa prognoza pogody na 2012 rok

Długoterminowa prognoza pogody na 2012 rokDługoterminowe prognozy kojarzą się nam z wróżeniem z fusów. Jednak praca meteorologów oparta jest na wieloletnich obserwacjach i precyzyjnych pomiarach wszystkich czynników, od których zależą temperatury, wiatry, nasłonecznienie, opady itp. Można więc z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, jaka będzie pogoda na lato 2012 oraz na cały rok 2012. Mamy nadzieję, że przewidywanie pogody na przyszły rok okaże się zgodne z tym, co nam natura przyniesie.

 

Pogoda na styczeń 2012

W styczniu ma być prawdziwa zima. Już od pierwszych dni termometry wskażą wartości poniżej
-20 st. C, a nawet poniżej -30 st. C. Najmroźniejsze noce zapowiadają się podczas pełni Księżyca, czyli po 9 stycznia. Po kilku dniach silny mróz ustąpi, by powrócić po nowiu, czyli po 23 stycznia. Śniegu nie powinno zabraknąć, przewidywane są obfite opady, co przy porywistych wiatrach przyniesie zawieje i zamiecie. Gruba pokrywa śniegu w górach, i nie tylko, umożliwi uprawianie sportów zimowych.
STAN FAKTYCZNY:
Jeszcze stycznia nie ma a już możemy domyśleć się, że prawdziwa zima w styczniu nas ominie, no chyba, że pogoda diametralnie zmieni się a na to się nie zanosi… a szkoda.

 

Pogoda na luty 2012

„Luty, podkuj buty”
Luty, tradycyjnie najzimniejszy miesiąc roku, tym razem okaże się łagodniejszy od stycznia. Jednak buty można podkuć (czy jeszcze ktoś to robi?), by nie ślizgać się na oblodzonych drogach. Mróz bowiem będzie trzymał, ale tylko do -15 st. C. Potężnych śnieżyc nie należy się spodziewać, ale umiarkowane opady będą nam towarzyszyć. Taką zimę lubimy najbardziej. Natomiast w trzeciej dekadzie miesiąca pojawi się odwilż, a temperatury wzrosną do +8 st. C. Tak więc musimy zamienić podkute buty na ciepłe kalosze.

 

Pogoda na wiosnę 2012

 

Pogoda na marzec 2012

„W marcu jak w garncu”
W marcu wszystkie elementy pogody mieszają się ze sobą jak składniki gotującej się zupy w garnku. W pierwszej dekadzie miesiąca spodziewać się można zimowej aury, będzie padał śnieg i mróz nieco ściśnie, choć ekstremalnie niskich temperatur nie będzie. Druga dekada marca to odwilż, na zmianę z lekkim mrozem, opady śniegu z deszczem. Nie lubimy błotnej pluchy, ale śnieg musi stopnieć, by mogła nadejść wiosna. A ta pojawi się w trzeciej dekadzie, słońce będzie częściej i mocniej przygrzewać, by temperatura mogła sięgnąć +15 st. C. Cieplejsze dni będą się jednak przeplatać z zimowym chłodem.

 

Pogoda na kwiecień 2012

„Kwiecień – plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata”.
W 2012 roku to przysłowie się nie sprawdzi, bowiem będzie tylko wiosna, bez wtrętów w postaci śniegu czy ujemnych temperatur. I o to chodzi. Będziemy mogli cieszyć się słoneczną aurą i – jak na tę porę roku – wysokimi temperaturami. W połowie miesiąca słupki rtęci na termometrach wskażą 20 st. C, a w 3 dekadzie – nawet 25 st. C, czyli prawdziwie letnia pogoda. Niestety, końcówka kwietnia nie będzie sprzyjać wiosennym spacerom. Temperatura spadnie, pojawią się opady deszczu, a w Tatrach spadnie śnieg.

 

Pogoda na maj 2012

Maj – miesiąc kwiatów i miłości
Początek miesiąca – niefortunny. Zimno, mokro i wietrznie jak w końcu poprzedniego miesiąca. Ale od 6 maja przez kilka dni będzie bardzo ciepło, temperatura sięgnie 25 st. C. Wykorzystajmy ten czas na cieszenie się słońcem, bowiem już w drugiej dekadzie nad Polskę przypłyną fale arktycznego powietrza. Po 18 maja – znowu ciepło, a nawet gorąco, bo termometry wykażą nawet 30 st. C. Będziemy też świadkami gwałtownych burz z obfitymi opadami i porywistym wiatrem.

 

Pogoda na Euro 2012

 

Pogoda na czerwiec 2012

Czerwiec – początek lata i UEFA Euro 2012
Czerwiec przyszłego roku zapowiada się gorący, parny i burzowy. Minimalne temperatury nie spadną poniżej 23 st. C, a maksymalne sięgną 34 kresek, tak więc będzie upalnie aż do kalendarzowego lata. Początek lata przyniesie bowiem pogorszenie pogody, temperatura spadnie, w najchłodniejszych dniach będzie tylko 17 st. C. W ciągu całego miesiąca będzie sporo opadów. To dobrze, bo rośliny będą potrzebować wilgoci. Czerwiec jest jednym z lepiej „trafianych” miesięcy przez synoptyków. Biorąc pod uwagę fakt, że budowane na Euro 2012 stadiony mają profesjonalne zadaszenia fani piłki nożnej nie powinni przejmować się nawałnicami. Jednak czekając w kolejce do kasy najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w parasol z logo Euro 2012.

 

Pogoda na wakacje 2012

 

Pogoda na lipiec 2012

Lipiec, bo kwitną lipy
W lipcu 2012 roku lipy zakwitną obficie. Aura będzie sprzyjać kwitnieniu drzew i całej bujnej roślinności. W pierwszej połowie miesiąca pogoda zapowiada się bowiem gorąca, ale nie upalna, a podczas burzowych nawałnic spadnie dużo deszczu. Jednak w drugiej połowie dni będą suche i upalne, a więc pogoda będzie sprzyjać letniemu odpoczynkowi nad morzem, jeziorami i w każdym zakątku kraju. Natomiast rolników i działkowiczów będzie martwić susza.

 

Pogoda na sierpień 2012

Sierpień, bo dźwięczą sierpy
W sierpniu nie zadźwięczą sierpy, bo to narzędzie rolnicze można zobaczyć tylko w skansenach, ale kombajny wyjadą na pola. Początkowo żniwom nie będzie sprzyjać aura. Na początku miesiąca ochłodzi się znacznie, a co więcej – wystąpią obfite opady utrudniające prace rolnicze. Nie potrwa to długo. Po 8 sierpnia powróci upalna pogoda, która może się utrzymać do końca miesiąca. Tak więc przez 3 dekady będzie wymarzona pogoda na wakacyjny wypoczynek, zwłaszcza na plaży.

 

Pogoda na wrzesień 2012

Wrzesień, bo kwitną wrzosy
W porze kwitnienia wrzosów ciągle będzie się utrzymywać letnia pogoda. Co prawda, przestaną nas męczyć upały, ale ciepłe dni przetrwają cały miesiąc. Pogodne niebo, przyjemnie przygrzewające słońce i  łagodne wiatry będą sprzyjać długim spacerom i wyprawom za miasto. Wykorzystajmy przedłużenie lata, jakim będzie wrzesień 2012, by zebrać siły na zimowe dni.

 

Pogoda na jesień 2012

 

Pogoda na październik 2012

Październik – polska jesień
Nie będzie to jednak złota jesień. Nie ma co liczyć na spacery po złocistym dywanie z opadłych liści ani na obserwowanie babiego lata. Październik będzie chłodny, wietrzny i deszczowy. Na osłodę jesiennej słoty dostaniemy jednak kilka słonecznych dni.

 

Pogoda na listopad 2012

Listopad – ma być zima
Jeszcze nie opadną wszystkie liście, gdy pojawi się zima. Jesień będzie więc krótka, bo w listopadzie spadnie niemało śniegu, który nie stopnieje szybko, gdyż będzie utrzymywał się duży mróz. Szanse na nieco przyjaźniejszą pogodę pojawią się dopiero po 20 listopada. Przygotujmy się więc na powitanie zimy na początku miesiąca.

 

Pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2012

 

Pogoda na grudzień 2012

Grudzień – święta w bieli
Święta Bożego Narodzenia 2012 mają być białe. Śniegu nie spadnie za wiele, ale w wystarczających ilościach, by stworzyć przyjemną, świąteczną atmosferę. Zapowiada się też wtedy niewielki mróz. Zaś na początku miesiąca mrozy będą siarczyste, do rekordowych włącznie. Ale od czego jest zima?

 

 

WakacjoManiak

Comments 19 Responses

 1. Bartek 26 grudnia 2011
 2. macko 26 grudnia 2011
 3. Wonski 27 grudnia 2011
  • Wakacyjny 27 grudnia 2011
  • Klaudyna 27 lutego 2012
 4. Wakacyjny 27 grudnia 2011
 5. dj rufian 29 grudnia 2011
  • Wakacyjny 29 grudnia 2011
 6. Wakacyjny 8 stycznia 2012
 7. vioris 13 stycznia 2012
 8. mk 14 stycznia 2012
 9. IZA 18 stycznia 2012
 10. IZA 18 stycznia 2012
 11. KUBA ROLNIK 15 lutego 2012
 12. Aga 10 kwietnia 2012
 13. siman 14 kwietnia 2012
 14. Maryśka 19 kwietnia 2012

Leave a Comment!

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading