Jest zimno a będzie jeszcze zimniej

Pogoda na zimę 2012Prawdziwa, mroźna zima przyszła do nas z wielkim opóźnieniem. Doprowadziło to do tego, że zasypano nas komentarzami przy wpisie do długoterminowej prognozy pogody na 2012 rok nt. naszej „niesprawdzalności”. Mamy nadzieję, że obecne temperatury zrekompensują Wam oczekiwanie na prawdziwą, mroźną zimę. Wracając do prognozy pogody na luty 2012.

Pod koniec tygodnia na Suwalszczyźnie w najcieplejszych godzinach termometry pokażą -18, a nawet -20 stopni.

Jak podają synoptycy z TVN Meteo najbliższy tydzień to dominacja zimnych mas powietrza ze wschodu. Będzie słonecznie i nadal bardzo mroźno. W drugim tygodniu lutego możemy spodziewać się lekkiej zmiany. Na kilka dni mróz zelżeje, ale potem znowu czekają nas arktyczne chłody. Na początku lutego największy chłód czeka wschód Polski. Pod koniec tygodnia na Suwalszczyźnie w najcieplejszych godzinach termometry pokażą -18, a nawet -20 stopni. W pozostałych częściach dnia i w nocy będzie jeszcze zimniej.

Popada nam śnieg

Już w czwartek mogą wystąpić słabe opady śniegu, zwłaszcza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

Zima zelży troszkę ale na chwilę

W przyszłym tygodniu, po 7 lutego zima ma trochę zelżeć. W najcieplejszych momentach może dojść od -4 stopni do nawet 0 stopni Celsjusza.

 

Źródło: TVN Meteo

Leave a Comment!

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading