Wakacje nad polskim morzem – co nas urzeka, co może odrzucać?

Plaża w GdańskuW dobie popularnych wyjazdów za granicę dziwić może, że nadal wiele osób i to także obcokrajowców decyduje się spędzić wakacje nad morzem w Polsce. Choć wczasy nad polskim morzem kojarzone są z deszczową pogodą, silnym wiatrem i zimną wodą to jednak polskie miejscowości nadmorskie przyciągają rok rocznie tysiące turystów. Okazuje się bowiem, że to, co dla niektórych jest wadą, dla innych okazuje się być wielką zaletą.

 

Czym polskie morze urzeka turystów?

Nieprawdą jest, że nad polskim morzem tylko pada. Jeśliby tak było to skąd turyści spędzający wakacje nad morzem mieliby taką piękną nadmorską opaleniznę? Jeśli nawet pada to nad morzem deszcz traktuje się zupełnie inaczej niż w innych częściach kraju. Tam turysta nie siedzi na swojej kwaterze czekając aż przestanie padać. Deszczowa pogoda jest idealnym momentem na to, aby udać się na spacer brzegiem morza i złapać nieco jodu, którego w czasie brzydkiej pogody jest w powietrzu znacznie więcej niż w czasie ciepłych, słonecznych dni. Jedni w takie dni zakładają płaszcz przeciwdeszczowy i kalosze, inni zaś dopiero wtedy wchodzą do wody twierdząc, że w czasie deszczu jest ona zdecydowanie cieplejsza. A co z temperaturą wody? Widocznie mało komu ona przeszkadza, skoro codziennie w wodzie są tłumy spragnionych kąpieli turystów.

 

Co naprawdę może drażnić?

Jak się okazuje pogoda i zimna woda wcale nie są przeszkodą do tego, by miło spędzić wakacje nad morzem. Są inne rzeczy, które mogą drażnić turystów, np. tłok. Polskie plaże są zatłoczone. Koc przy kocu, parawan przy parawanie, itd. Chcąc zająć dobrą miejscówkę, trzeba być na plaży wcześnie rano. Około południa zaś nie ma którędy przejść do morza nie mówiąc już o tym, żeby znaleźć miejsce na swój kocyk. Druga sprawa, która może krępować to właśnie brak krępacji. Typowy widok to np. starsze panie spacerujące wzdłuż plaży w zwykłych stanikach, osoby zdejmujące na plaży swoją bieliznę, czy turyści kłócący się o miejsce. Tym, co zniechęca do polskiego morza są także ceny. Okazuje się, że wyjazd za granicę wcale nie jest droższy niż typowe wczasy w Polsce.