Różne oblicza wyjazdów integracyjnych incentive

Wyjazd integracyjny incentive nad wodę (fot. KlinikaBiznesu.com.pl)Wyjazdy integracyjne firmowe a także organizacja konferencji i prezentacji, kojarzone błędnie z błogim lenistwem lub nudą, już od dłuższego czasu, zmieniają swój wizerunek na bardziej atrakcyjny. Przybierają one coraz częściej postać tak zwanych wyjazdów incentive. Celem tego typu imprez, jest ogólnie mówiąc: nagradzanie. Spójrzmy, zatem, kogo nagradzają firmy, dlaczego i w jaki sposób?

 

Co to jest wyjazd integracyjny incentive?

Wyjazd integracyjny typu incentive określany bywa jako motywacyjny. Innymi słowy można go określić, jako wyjazd wielofunkcyjny. Po pierwsze: pełni on rolę nagrody za zaangażowanie w rozwój firmy. Po drugie: sprawia, że nagradzana w ten sposób jednostka, staje się jeszcze bardziej zaangażowana niż dotychczas a jednocześnie czuje się wyróżniona i ważna. Po trzecie: dobrze świadczy o właścicielu firmy, co staje się z kolei prostą zachętą do nawiązywania z nim współpracy. Najważniejszą jednak funkcją, jaką pełnią tego typu imprezy – to jak już wcześniej powiedzieliśmy – jest nagradzanie. W ten sposób, firmy wynagradzają swoich pracowników za zaangażowanie oraz troskę o rozwój przedsiębiorstwa, w którym są zatrudniani. Incentive to również forma nagrody dla najbardziej lojalnych klientów i kontrahentów, którzy siłą rzeczy stają się jeszcze bardziej lojalni i wierni danej marce. Niektórzy, polecają ją dalej – dzięki czemu wyjazd tego typu, pełni rolę darmowej reklamy.

 

Wyjazdy incentive i ich oblicza

Wyjazdy incentive organizowane są zarówno w Polsce jak i za granicą. Te najbardziej atrakcyjne, łączone są z różnego rodzaju formami aktywnego wypoczynku. Obecnie do najpowszechniejszych obszarów Polski, na których organizowane są tego typu imprezy, należą Mazury oraz Łeba. Na ich terenie, odbywają się wycieczki ekskluzywnymi jachtami jak i bardziej ekstremalne podróże, dobrze wyposażonymi łodziami motorowymi. Taka wodna przygoda, to doskonały sposób na udany relaks grupowy. Po rejsie, najczęściej odbywają się atrakcyjne imprezy towarzyskie. Często z udziałem sławnych muzyków czy innych artystów estradowych.

Bardziej pomysłowe firmy, inwestują z kolei w takie atrakcje jak np.: rajdy off-road, wspinaczka wysokogórska oraz loty, m.in.: balonami, szybowcem czy na paralotni. Inne tego typu wyjazdy integracyjne, przybierają zaś postać kursów: językowych, nurkowania czy szkoleń wprowadzających. One, odbywają się najczęściej poza granicami naszego kraju, gdyż to właśnie tam, najłatwiej o tego rodzaju rozrywki intelektualne. Miejsca, w których się one odbywają, to między innymi: Islandia, Dominikana, Egipt oraz obszary Morza Śródziemnego.

Jak zatem widać, nie zawsze nasze przekonanie o tym, jak będzie przebiegała organizacja konferencji czy w jaki sposób przebiegnie kolejny – z pozoru nudny i nieciekawy – wyjazd integracyjny, jest właściwe. Wystarczy jedynie, puścić tak naprawdę wodze wyobraźni a przede wszystkim – jeśli tylko nadarzy się taka okazja – po prostu skorzystać z zaproszenia. W końcu motywacja (czy to pracownika, klienta czy kontrahenta) wiele imion ma …czego dowodem mogą być między innymi, wymienione przez nas formy i rodzaje tego typu wyjazdów.

Zachęcamy, więc zarówno pracodawców do inwestycji w tego typu imprezy, a klientów, pracowników czy kontrahentów do brania w nich udziału. Dla wszystkich, może okazać się to prawdziwą i niezapomnianą przygodą.

 

fot. KlinikaBiznesu.com.pl

Leave a Comment!

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading