Prognoza pogody na majówkę 2012

Pogoda na długi weekend majowy 2012Małymi kroczkami zbliża się długi weekend majowy. Z pewnością wielu z Was planuje wspólny wyjazd z rodziną i przyjaciółmi. Przed zaplanowaniem urlopu, warto jest sprawdzić jaka będzie pogoda na początku maja. Większość synoptyków jest zgodna co do tego, że weekend majowy będzie bardzo ciepły, a niewielkie zachmurzenie i nieliczne opady deszczu sprzyjać będą rodzinnemu grillowaniu i majowym wyjazdom rekreacyjnym. Skorzystaj z naszej prognozy i sprawdź pogodę na nadchodzące dni.

 

Będzie coraz cieplej

Pogodna na maj 2012 zapowiada się obiecująco. Robi się coraz cieplej, do naszego kraju przypływa wyż znad Afryki, który przyniesie coraz wyższe temperatury. W poniedziałek, 23 kwietnia nie obędzie się bez zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. Burze pojawią się na wschodzie kraju i zrobi się chłodniej – do 13 st.C. We wtorek i środę zachmurzenie lokalne, więcej słońca, jednak deszczowe chmury nie znikną i opady deszczu będą pojawiać się sporadycznie w całej Polsce. Zagrzmi na Lubelszczyźnie i w Małopolsce. Od czwartku temperatury wzrosną – od 18. st.C do 23 st.C w całym kraju.

 

Upały, słońce i burze na weekend majowy

Piątek 27 kwietnia będzie bardzo słoneczny – na południu naszego kraju będzie 26 st.C, natomiast na północy 21 st.C. Będzie gorąco i duszno, burze mogą pojawić się na północy i w centrum. W zbliżający się weekend będzie już bardzo ciepło, temperatury sięgną 28 st.C – to idealne warunki do spędzenia weekendu majowego nad jeziorem. We wtorek przyjdą pierwsze upały, będzie sucho i gorąco, szczególnie na wschodnie i południu Polski. Na północy będzie nieco chłodniej, zatem w wyniku różnicy temperatur na zachodzie kraju mogą pojawić się liczne burze z intensywnymi opadami deszczu. Temperatury spadną, nieco na zachodzie, pamiętaj o parasolu i płaszczu przeciwdeszczowym. Jednak, już w czwartek, 3 maja znów zrobi się bardzo ciepło. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, gdzie temperatura może wzrosnąć do 30 st.C. Prognoza pogody na koniec weekendu wskazuje, że na południu i południowym wschodzie utrzymają się nadal wysokie temperatury, natomiast na zachodzie chłodniej do 20 st.C.

 

Źródło: TVN Meteo

Leave a Comment!

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading