Poleski Park Narodowy zaprasza

Poleski Park NarodowyNie wiesz, gdzie wybrać się z rodziną bądź przyjaciółmi? Jeśli lubisz spokój, ciszę i bliskość przyrody doskonałym miejscem na letni wypoczynek będzie dla Ciebie Poleski Park Narodowy. Choć parki narodowe stworzone zostały po to, by chronić okoliczną florę i faunę, są to także miejsca o bogatej ofercie turystycznej. Będąc w takim Parku można nie tylko doskonale wypocząć, ale też wiele się nauczyć.

 

Co można robić w Poleskim Parku Narodowym?

Podstawową atrakcją Poleskiego Parku Narodowego jest możliwość obcowania z przyrodą i oglądania przepięknych widoków. Zwiedzać Poleski Park Narodowy można pieszo, konno oraz na rowerach. Stworzona z myślą o turystach infrastruktura Parku pozwala na zaglądanie w najgłębsze jego zakątki bez ingerencji w bujnie rozwijającą się tam florę i faunę. Poleski Park Narodowy bogaty jest w liczne szlaki turystyczne oraz ścieżki rowerowe, przy których licznie rozsiane są wieże widokowe. Amatorzy dwóch kółek nie muszą jednak zabierać ze sobą swoich rowerów. Można je wypożyczyć w wypożyczalni w Urszulinie. Z myślą o miłośnikach jazdy konnej stworzony został Poleski Szlak Konny. Czy jest bowiem coś lepszego niż możliwość oddawania się swojemu hobby w pięknych okolicznościach przyrody? Te osoby, którym znudzi się aktywne spędzanie czasu mogą oddać się wędkowaniu albo biwakowaniu, oczywiście w ściśle wyznaczonych do tego celu miejscach.

Mapa - Poleski Park Narodowy (fot. parki.pl)

Mapa - Poleski Szlak Konny (fot. napolesie.pl)

 

Wypoczynek połączony z nauką

Pobyt w Poleskim Parku Narodowym to nie tylko doskonały sposób na to, aby wypocząć, ale także czegoś się nauczyć. Samo podążanie wytyczonymi szlakami turystycznymi pozwala na oglądanie fauny i flory w ich naturalnym środowisku. Dla leniuchów dostępna jest również wirtualna wycieczka po Poleskim Parku Narodowym. Pomagają w tym m.in. specjalnie stworzone w tym celu wieże widokowe. Na terenie Poleskiego Parku Narodowego podejmowane są jednak także bardziej ukierunkowane działania edukacyjne prowadzone przede wszystkim w ośrodkach dydaktycznych w Urszulinie i Załuczu Starym. Na terenie Parku organizowane są także różnego rodzaju rajdy, biegi ekologiczne, czy konkursy wiedzy przyrodniczej. W Poleskim Parku Narodowym wiele nauczyć się mogą nie tylko dzieci, ale także dorośli.

Leave a Comment!

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading