Pogoda na Święta Wielkanocne i Majówkę 2011

Prognoza pogody na wakacje w PolsceWedług prognoz TVN Meteo, niestety czekają nas chłodne Święta Wielkanocne, natomiast w długi weekend majowy temperatura ma być iście wakacyjna i ma dochodzić nawet do 28 stopni Celsjusza. Od dziś aż do piątku temperatura będzie codziennie coraz wyższa.

 

Pogoda na Święta Wielkanocne

Według TVN Meteo, świąteczny weekend będzie przyjemny, ale chłodny. W Wielką Sobotę na wschodzie kraju termometry pokażą 14 stopni, cieplej będzie na południu i zachodzie do 17 stopni, w niedzielę do 18 stopni. Lany poniedziałek ma być suchy, termometry pokażą 19 stopni Celsjusza.
W lany poniedziałek mieszkańców południowego zachodu Polski może zaskoczyć deszcz a nawet lokalne burze. Temperatura od 17°C na Pomorzu Gdańskim do 24°C na Dolnym Śląsku.

 

Pogoda po Świętach Wielkanocnych

Po chłodniejszych świętach już od środy 27 kwietnia temperatura będzie codziennie coraz wyższa. W środę 19 stopni, w czwartek 20, w piątek 22, a w sobotę i w niedzielę na termometrach zobaczymy nawet 24-25 kresek. Bardzo ciepło będzie w poniedziałek 2 maja. Słupek rtęci zbliży się do 30 stopni Celsjusza. Majówka będzie zatem pogodna, ciepła i z letnimi temperaturami.

 

UWAGA: Aktualna prognoza pogody na Majówkę 2011

 

Pogoda na Majówkę 2011

Cieszyć się mogą Ci, którzy zaplanowali już wyjazd na długi majowy weekend. Będzie ciepło i słonecznie, od 24 stopni w sobotę do nawet 28 w poniedziałek. Także w najbliższym tygodniu w pełni poczujemy już wiosnę.
We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do bardzo słabej. Temperatura od 14 stopni na północnym wschodzie do 21 na południowym zachodzie. W centrum kraju też ciepło – od 18 do 20 kresek, a w rejonie Zatoki Gdańskiej tylko 11 stopni. Wiatr powieje z południowego-wschodu, będzie słaby i umiarkowany.
Zarówno środa, jak i czwartek bardzo ciepłe i słoneczne. Na termometrach zobaczymy nawet 25 stopni. Nigdzie nie powinno padać. W piątek przelotne opady mogą pojawić się tylko na wschodzie kraju.

źródło: TVN Meteo