Najlepsza pizza w Warszawie – gdzie jej szukać?

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań kuchni włoskiej. Serwuje się ją na wiele różnych sposobów, wymyślonych i opracowanych w różnych kuchniach świata. Z tego względu pizzerie mogą serwować placki różniące się od siebie grubością ciasta, zastosowanym sosem czy składnikami dodatkowymi i przyprawami. Pizza włoska cechuje się przede wszystkim delikatnym, cienkim i kruchym ciastem, aromatycznym sosem pomidorowym oraz najwyższej jakości serem typu mozzarella. Znalezienie idealnej pizzy wykonanej zgodnie z włoską recepturą to nie lada wyzwanie. Zastanawiasz się, gdzie jest najlepsza pizza w Warszawie? W takim razie nie przerywaj czytania!

Pizza w Warszawie i Polsce – jak to się zaczęło?

Pizza jako danie posiada bardzo bogatą historię, sięgającą jeszcze starożytności. Płaskie, okrągłe placki przyprawiane ziołami lub serem były znane już w starożytnym Egipcie i Rzymie. Ale dopiero Włosi nadali temu daniu kształt, na punkcie którego oszalał cały świat. Początkowo pizza była podstawowym posiłkiem osób niezamożnych mieszkających w Nepalu w XVIII wieku. Składniki na pizze były ogólnodostępne i niedrogie, zatem stanowiły świetną bazę pod to danie. W XIX wieku pizza trafiła do Stanów Zjednoczonych i to właśnie tam zyskała sławę na cały świat. W Polsce pizza pojawiła się już w średniowieczu. Jeśli wierzyć doniesieniom, po raz pierwszy pojawiła się na królewskim stole króla Zygmunta Starego, którego żona, królowa Bona, pochodziła właśnie z Włoch. Później, po upadku komuny, w Polsce zaczęły oddziaływać silne wpływy zagranicznych narodów, także jeśli chodzi o kuchnię. Wtedy pojawiły się pierwsze lokale gastronomiczne serwujące dania różnych kuchni europejskich, w tym także pizzerie. Tak to pizza pojawiła się w naszym kraju i podbiła serca naszych rodaków.

pizza zapakowana w kartony

Gdzie spróbować najlepszej włoskiej pizzy w Warszawie?

Warszawa, jako stolica naszego kraju, cieszy się ogromną popularnością turystów z całego świata. Nic zatem dziwnego, że jest tu bardzo rozwinięta baza noclegowa oraz gastronomiczna. Zarówno w centrum, jak i na obrzeżach Warszawy nie brakuje różnych restauracji i lokali serwujących tradycyjne dania kuchni z całego świata. Obecnie praktycznie w każdej dzielnicy można spotkać lokal serwujący pizze. Ale jak wspomnieliśmy na wstępie, pizza pizzy nierówna, a jej przygotowanie, choć może wydawać się proste, wcale takie nie jest. Z tego względu na mapie Warszawy można znaleźć mnóstwo pizzerii, ale tylko niektóre z nich naprawdę znają się na tym, co robią i serwują prawdziwą, włoską pizzę. Jednym z takich lokali jest Domino’s Pizza. To sieć pizzerii, która ma swoje lokale zarówno w Polsce, między innymi w Warszawie, jak i w innych stolicach europejskich. Pierwsza pizzeria Domino’s została otworzona 28 lutego 2011 roku w Warszawie przy ulicy Bukowińskiej 26C i wciąż otwierają się kolejne lokale. Sekretem powodzenia pizzerii jest przede wszystkim wyśmienite ciasto, przygotowywane według sprawdzonej receptury oraz z oryginalnych, włoskich składników. Poszukiwacze prawdziwych włoskich smaków powinni odwiedzić Domino’s Pizza w Warszawie – z pewnością nie będą zawiedzeni! Więcej informacji o pizzerii Domino’s można znaleźć TUTAJ.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading