Jeziora czy morze?

Nasze mazury to cud naturyWszyscy miłośnicy spędzania wolnego czasu nad wodą powinni być zadowoleni z geograficznego położenia Polski. Mamy bowiem dostęp do pięknego morza Bałtyckiego, a jeziora Mazurskie zostały uznane za jeden z dwunastu naturalnych cudów świata. Tak więc miejsc do spędzenia urlopu nad wodą jest dużo i każdy na pewno znajdzie coś, co odpowiada jego preferencjom. Nie wszystko bowiem, na co mamy ochotę można robić nad morzem i nie wszystko nad jeziorem. Niektóre sporty wodne są możliwe tylko w jednym z tych miejsc. Więc musimy ograniczyć nasz wybór i zdecydować się na jeden, określony sposób spędzania wolnego czasu.

 

Mazurskie jeziora

Jeżeli chodzi o Mazury, to kuszą one wszelkiego rodzaju regatami. Wybierając hotel Mazury powinniśmy wziąć pod uwagę to, gdzie on leży i jakie jezioro jest w pobliżu. Czy będziemy mogli pływać jachtem, wziąć udział w szkoleniach jachtowych lub uprawiać windsurfing czy też łowić ryby i przechwalać się ich rozmiarami po powrocie do pracy. Ważne, aby hotel Mazury miał wypożyczalnie sprzętu czy to wędkarskiego czy też tego do nauki prowadzenia jachtu czy motorówki. Na Mazurach można też poszukać miejsca, gdzie odbywają się spływy kajakowe. A jeśli znudzi nam się zabawa w wodzie, na lądzie możemy poszukać leśnych owoców lub grzybów. Mazury to przede wszystkim czyste powietrze i spokój.

 

Morze Bałtyckie

Dla wszystkich tych, którzy lubią szum morza oraz kąpiele słoneczne jest plaża Bałtyku a zwłaszcza okolice Trójmiasta. Jest to świetne miejsce na wypoczynek z dziećmi. Maluchy uwielbiają lepić babki z piasku oraz zbierać muszelki. Ponadto wypoczynek nad morzem nie wymaga wielkiego wysiłku fizycznego, nie musimy chodzić po kamienistych szlakach, jak to ma miejsce w górach i męczyć się podczas podejść na szlak. Jeżeli mamy ochotę, możemy pozwiedzać nadmorskie miejscowości, a jeśli nie, wystarczy wylegiwanie się na plaży. Młodzi ludzie bardzo cenią sobie domki nad morzem, które można wynająć w przystępnej cenie. Również rodzice z dziećmi często rezerwują domki nad morzem. Nie ma ryzyka, że maluch będzie komuś przeszkadzał. Turyści ceniący sobie luksus połączony z niebywałym komfortem często korzystają z noclegów w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie, skąd blisko jest czy to na Mierzeję Wiślaną czy na Półwysep Helski.

Morze Bałtyckie (fot. Panoramio.com)
Morze Bałtyckie (fot. Panoramio.com)

 

WakacjoManiak

Comments 7 Responses

  1. kaki 11 marca 2012
  2. derismon 13 marca 2012
  3. Loteer 18 marca 2012
  4. Bogusława 22 marca 2012
  5. agga 24 marca 2012
  6. derismon 30 marca 2012
  7. Kasia 1 kwietnia 2012