Imprezy integracyjne, czyli jak pomysłowo i skutecznie zmotywować pracowników

Imprezy integracyjne - jak zmotywować swoich pracownikówPoczucie, że stanowi się część firmowego teamu owocuje zwiększeniem wydajności i kreatywności pracowników, pozwala na szybsze i skuteczniejsze rozwiązywanie zadań podczas codziennej pracy. Coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę z tego, że zacieśnianie więzi między pracownikami ma niemałe znaczenie przekładające się na sukces firmy. Stąd coraz większe zainteresowanie imprezami integracyjnymi.
Podnosząca poziom adrenaliny wspinaczka po ściance, alpinistyka ekstremalna czy wieczorna dyskoteka bądź wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku – nic tak nie wpływa na poprawę kontaktów między pracownikami i wytworzenie się pozytywnej atmosfery. Ale by imprezy integracyjne mogły odnieść sukces, trzeba postawić na nieszablonowość i pomysłowość.
Od tego są wyspecjalizowane firmy organizujące imprezy integracyjne na wysokim poziomie, które nie znudzą i nie znużą pracowników, a przyniosą wymierne korzyści. Już ich w tym głowa, by imprezy integracyjne zaskoczyły pozytywnie i zachęcały do aktywnego uczestniczenia w zabawie. A pomysłów jest naprawdę wiele. Począwszy od imprez jednodniowych organizowanych na miejscu, poprzez weekendowe wyjazdy integracyjne.

Jazda quadami (fot. imprezy-integracyjne.sniper.pl)
Jazda quadami (fot. imprezy-integracyjne.sniper.pl)

Sporty ekstremalne (alpinistyka, ścianka wspinaczkowa, zorbing), paintball, megapiłkarzyki (z pracownikami w roli głównej) to atrakcje, które sprawiają, że niejedna impreza integracyjna na długo zapada w pamięci, pozwala rozładować stres i „naładować akumulatory” na kolejne miesiące wydajnej i kreatywnej pracy.

Zorbing na imprezie integracyjnej (fot. imprezy-integracyjne.sniper.pl)
Zorbing na imprezie integracyjnej (fot. imprezy-integracyjne.sniper.pl)

 

Teambulding a imprezy firmowe

Szczególną wartość dla pracodawcy mają te imprezy integracyjne, które polegają na teambuildingu. Nauka i integracja poprzez zabawę jest najskuteczniejszą, a zarazem najprzyjemniejszą metodą, której celem jest stworzenie dobrze współpracującego i zgranego ze sobą zespołu. Samodzielne wykonanie zadania w ramach teambuildingu jest najczęściej niemożliwe do zrealizowania. Dla działań zespołowych zaś nie stanowią większego wyzwania, jeśli tylko grupa potrafi się zgrać. Narty, Szklana Wieża, Tratwa, Szczudła to konkurencje, które stanowią kwintesencję integracji.

Teambulding na imprezach integracyjnych (fot. imprezy-integracyjne.sniper.pl)
Teambulding na imprezach integracyjnych (fot. imprezy-integracyjne.sniper.pl)

 
 

WakacjoManiak