Gdzie przywitać Nowy Rok?

Sylwester 2011Jak ten czas szybko leci! Ledwo zawitała złota polska jesień, pora pomyśleć o zimie.  I nie chodzi wcale o robienie przetworów z owoców i warzyw, które to już zapełniają półki w spiżarniach i piwnicach. Zapobiegliwi rodacy zaczynają planować Sylwestra. Ci, którzy stawiają na improwizację, mają jeszcze sporo czasu, dla pozostałych biura podróży, restauracje, puby i hotele szykują wiele atrakcji. Już niedługo warto zarezerwować co najmniej dwa miejsca, by przywitać Nowy Rok w takiej scenerii, jaka nam najbardziej odpowiada. Nikomu nie odmawiamy prawa do spędzenia  sylwestrowej nocy we własnym  domu tylko we dwoje czy wśród przyjaciół. Ale ci, którzy lubią poszaleć w większym gronie, mają do wyboru sporo propozycji. Może to być elegancki bal w wytwornej sukni i smokingu w lokalu w rodzimym mieście albo w którejś z zachodnich metropolii. Można się wspaniale bawić pod gwiazdami na rynku swego miasta czy na najsłynniejszej ulicy świata – Champs-Élysées. Miło jest wypić szampana pod palmami czy spoglądając na piramidy. Cały świat jest na wyciągnięcie ręki.
Sylwestrowa noc powinna być niezapomniana, także dla żaków. I oni powinni pomyśleć o tym jak pożegnać stary, a przywitać Nowy Rok. Możliwości jest wiele, ale może warto postawić na studencki sylwester w górach? Wykwintny Hotel SPA czy skromny pensjonat, gromada przyjaciół, ogromne ognisko, śpiewy i góralski grajek lub też szalona impreza w Muszynie lub nad Soliną, gdzie od 11 lat ściągają rzesze studenckiej braci na największą tego typu imprezę. Śniegu nie powinno zabraknąć, więc Tatry zadrżą w posadach.
Mieszkańcy stolicy zawsze mogą skorzystać z bogatej oferty Sylwestrów w Warszawie. Z pewnością również tam będą mogli oddać się całkowicie zabawie i świętowaniu nadchodzącego Nowego Roku.
Kusi jeszcze Sylwester na plaży. Jakiś przytulny hotelik, miła atmosfera, a o północy toast na plaży, przy wtórze szumu morza, w towarzystwie gwiazd i księżyca. Zamiast jednak marzyć, trzeba wziąć się do dzieła. Trzeba zatelefonować do przyjaciół, później wybrać miejsce i hotel. A może ktoś zaproponuje jeszcze inny wariant? Szampan pod wieżą Eiffla czy na Rynku Staromiejskim w Pradze też może smakować wybornie.
Przed nami jeszcze niejeden Nowy Rok i czas na zrealizowanie wielu sylwestrowych marzeń. Do zobaczenia więc i w górach, i nad morzem, i …

Sylwester w Zakopanem (fot. interia.pl)
Sylwester w Zakopanem (fot. interia.pl)
Sylwester w Paryżu (fot. countries-of-europe.com)
Sylwester w Paryżu (fot. countries-of-europe.com)

 

Sylwester w Egipcie (fot. http://deluxetravelegypt.blogspot.com)
Sylwester w Egipcie (fot. http://deluxetravelegypt.blogspot.com)

Sylwester na Champs-Élysées

 

 

 

WakacjoManiak.pl

One Response

  1. Ewelina 10 listopada 2011

Leave a Comment!

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading