Białka Tatrzańska nie tylko zimą

Białka Tatrzańska (Autor zdjęć: chris_sunshine  / pixelio.de)Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że Białka Tatrzańska to idealne miejsce na zimowy urlop. Jednak w okresie lata to także niezwykle atrakcyjne turystycznie miejsce, do którego warto przyjechać. Przede wszystkim ta niewielka miejscowość położona jest u stóp Tatr – najwyższych gór w naszym kraju. Dzięki temu wybierając Białkę Tatrzańską, będą mieli Państwo bardzo dogodny dojazd do najważniejszych atrakcji i miejsc turystycznych w regionie. A ponieważ jest on bardzo bogaty i urozmaicony turystycznie, to każdy z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie.

Białka Tatrzańska (Autor zdjęć: chris_sunshine / pixelio.de)
Białka Tatrzańska (Autor zdjęć: chris_sunshine / pixelio.de)

Jednym z miejsc, do którego mogą się Państwo udać jest słynny szczyt Giewont. Droga na ten najpopularniejszy szczyt Tatr pozostanie niezapomnianym przeżyciem. Trasa o długości około 3 godzin z Kuźnic obok dolnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch będzie prowadzić przez niezwykle bogate we wspaniałą roślinność tereny, na których można przy odrobinie szczęścia natrafić na dzikie kozice. Trasa wymaga minimalnego przygotowania kondycyjnego. Trzeba jednak uważać w okresach burzowych. Innym miejscem może być niezwykle popularna dolina Morskiego Oka. Rozpościera się z niej widok na wszystkie najwyższe szczyty po polskiej stronie Tatr. Ponadto z doliny prowadzą najpopularniejsze szlaki górskie na Rysy oraz inne okoliczne szczyty. Innymi miejscami, do których koniecznie warto się wybrać są między innymi: Czerwone Wierchy, Kasprowy Wierch, Droga pod Reglami, Doliny: Kościeliska i Chochołowska. Ponadto w samym Zakopanem można zwiedzić kilka muzeów lub choćby Wielką Krokiew, czyli najsłynniejszą polską skocznię narciarska, na której sukcesy odnosił Adam Małysz.

Białka Tatrzańska (Autor zdjęć: chris_sunshine  / pixelio.de)
Białka Tatrzańska (Autor zdjęć: chris_sunshine / pixelio.de)

Nie wolno oczywiście zapominać, że w samym rejonie Białki Tatrzańskiej znajdują się liczne szlaki turystyczne dostępne zarówno do turystyki pieszej jak i jazdy rowerami. Niezwykle popularny jest szlak turystyczny do doliny Białego. Po wyczerpującym dniu warto posilić się w jednej z karczm i odpocząć w jednym z wygodnych apartamentów lub domków letniskowych z zapierającym dech w piersiach widokiem na góry.

Leave a Comment!

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading