Atrakcje turystyczne Gdańska – mini przewodnik dla kibiców

PGE Arena stadion w GdańskuKażdy, kto planuje na Euro 2012 przyjechać do Gdańska z pewnością będzie chciał miło i efektywnie spędzić czas w tym mieście. Liczne atrakcje Gdańska nie pozwolą nikomu się nudzić. Ciekawie spędzą tu czas zarówno ci, którzy spragnieni są ciszy i spokoju, jak też ci, którzy lubią gwar dużego miasta.

 

Wcześniejsze wakacje nad morzem

Gdańsk to przede wszystkim miasto nadmorskie. Każdy przyjeżdżający do Gdańska pierwsze swoje kroki powinien więc skierować na ciągnąca się wzdłuż morza Promenadę. Biorąc pod uwagę fakt, że Euro 2012 odbywać się będzie w czerwcu będzie sobie można zafundować wcześniejsze wakacje. Z pewnością będzie można liczyć wtedy na przepiękną pogodę idealną na plażowanie, morskie kąpiele, spacery brzegiem morza, czy rejsy po Bałtyku. Na fanów dwóch kółek czekają ponadto liczne trasy rowerowe prowadzące m.in. do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, czy oliwskiego ZOO.

Plaża w Gdańsku

 

Gdańsk miastem licznych zabytków

Plaża i morze są tylko jedną z wielu atrakcji, jakie Gdańsk ma do zaoferowania przyjeżdżającym na Euro 2012 kibicom. Warte zobaczenia są liczne zabytki Gdańska skupione na Starym i Głównym Mieście oraz w Oliwie. Szczególnie godny polecenia jest spacer Traktem Królewskim od Złotej do Zielonej Bramy. Trakt ten prowadzi wzdłuż najbardziej reprezentacyjnych ulic Gdańska – ulicy Długiej oraz Długiego Targu. W czasie spaceru można podziwiać przepięknie zachowane kamieniczki oraz najważniejsze świeckie budowle Głównego Miasta takie jak Ratusz Głównego Miasta oraz Dwór Artusa. Wizytówką miasta jest znajdująca się przed Dworem Artusa Fontanna Neptuna. Jest to atrakcja, której nie można przegapić. W okolicy Dworu Artusa warto być o godzinie 13.03, 15.03 lub 17.03. Wtedy to bowiem z okna kamienicy Nowego Domu Ławy wygląda „panienka z okienka” – postać wyobrażająca XVII-wieczną gdańszczankę. Zabytków w Gdańsku jest wiele. Wiele też jest możliwości kulturalnej rozrywki. Na kibiców czekają liczne muzea, kina, teatry, galerie sztuki oraz opera i filharmonia. Warto też odwiedzić Centrum Hewelianum. Tam wypoczywając będzie się można wiele nauczyć.

Gdańsk nocą

Leave a Comment!

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading