Jak żywić niemowlę na wakacjach?

Żywienie dziecka w pierwszych latach życia nie jest łatwym zadaniem, ale sytuacja może się wydawać bardziej skomplikowana gdy planujemy wakacyjny wyjazd. Jeśli boimy się, że nasz wybredny brzdąc nie będzie chciał jeść w czasie urlopu, a dźwiganie torby z domowymi zapasami odbiera chęć na letni relaks, oto kilka wskazówek.

Dieta do zadań specjalnych

niemowlę

Rozszerzanie diety niemowlęcia około 6. miesiąca życia poprzez stopniowe wprowadzanie nowych smaków i konsystencji to dla malucha ważny etap, który ma olbrzymi wpływ na rozwój w dalszych latach życia. Dobrze jest, aby niemowlę w odpowiednim dla siebie czasie miało okazję do smakowania owoców i warzyw oraz pokarmów zmuszających do nauki żucia i gryzienia, bo w ten sposób kształtują się jego nawyki żywieniowe oraz rozwija aparat mowy.

Bez problemu na wakacjach

niemowlę

Specjalne wymagania żywieniowe niemowlęcia nie są przeszkodą we wspólnym podróżowaniu, wręcz przeciwnie. Często niemowlę lub starsze dziecko szybciej przełamuje swoje opory do nowości, kiedy znajdzie się poza domem. Aby zapewnić maluszkowi odpowiednią dietę bez gotowania, można wykorzystać dania w słoiczkach. Ze znalezieniem słoiczków dla niemowląt nawet w małych miejscowościach nie powinno być problemu, jednak równie dobrym i mało kłopotliwym rozwiązaniem będzie samodzielne przyrządzenie posiłku. Mając dostęp do kuchenki oraz paczkę kleiku dla niemowląt wraz z dostępnymi na miejscu składnikami, możemy przygotować zarówno szybki i zdrowy obiadek, jak i smaczny deser. Pomoc we właściwym skomponowaniu posiłku dla maluszka można znaleźć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=sE89xVJiAuw&noredirect=1

zdjęcie główne: www.mbrzegowy.blogspot.com

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading