Na co zwrócić uwagę wybierając hotel?

Podróże – zarówno te małe, jak i duże – wymagają odpowiedniego zaplanowania. I nie chodzi tu tylko o wyznaczenie trasy i wybranie miejsc do zwiedzenia. Nie mniej ważną kwestią jest nocleg. Jeśli jedziemy własnym camperem to problem mamy z głowy. Jeśli jednak będziemy musieli wynająć hotel to tutaj trzeba zadbać o coś naprawdę fajnego. Nierzadko bowiem słyszy się opinie ludzi, którzy źle wybrali miejsce noclegowe i przez to ich wyjazd nie do końca był taki, o jakim marzyli. Umiejętność wyboru hotelu, który zapewni nam dobre warunki, a przede wszystkim spokojny sen jest niezwykle istotna, wręcz kluczowa. Na co zwrócić uwagę wybierając hotel?

Po pierwsze – dobra lokalizacja

Jedną z podstawowych cech dobrego hotelu jest właściwa lokalizacja. Właściwa = wygodna dla nas. I teraz możliwości są dwie, w zależności od tego, co jest dla nas ważniejsze. Dla jednych dobry hotel to będzie ten, który znajduje się niedaleko punktów związanych z transportem lub stosunkowo blisko wylotu na autostradę. Dla innych idealny hotel to taki, który położony jest blisko miejsc godnych zobaczenia lub tych, na których odwiedzeniu zależy nam najbardziej. Wybierając drugą opcję zyskujemy coś jeszcze – czas i pieniądze, bo nie dość, że nie będziemy musieli przemierzać kilometrów stojąc w korkach, to na dodatek oszczędzimy na taksówkach, metrze, autobusach czy kolejkach podmiejskich, którymi musielibyśmy się poruszać chcąc odwiedzić jakieś modne miejsce turystyczne.

Po drugie – hotelowa restauracja i oferowane menu

Niewiele osób myśli o gotowaniu wybierając się na wakacje. Większość z nas woli mieć wszystko podane. Bo tak jest wygodniej i pozwala oszczędzić czas. Aby nie doznać rozczarowania hotelową restauracją warto wcześniej sprawdzić, jakie menu oferuje. Jest to szczególnie ważne w momencie, kiedy jesteśmy alergikami i pewnych produktów jeść nie możemy i mamy specjalne potrzeby dietetyczne. A jeśli większość czasu planujemy spędzać poza hotelem, ale nie chcemy jeść na mieście to warto zasięgnąć informacji czy w restauracji hotelowej jest możliwość wykupienia samych śniadań lub tylko obiadokolacji.

hotel stolik restauracyjny

Po trzecie – wygodne łóżko i dobry materac

Hotel z wygodnym łóżkiem jest ogromnym krokiem w stronę udanego wyjazdu, zwłaszcza jeśli wyjazd dotyczy kilku lub kilkunastu dni. Jeśli chcesz wypocząć na wyjeździe, dobrze się wysypiać i mieć siły na zwiedzanie oraz inne aktywności, koniecznie zasięgnij informacji na temat hotelowych łóżek. I nie chodzi tu tylko o świeżą pościel, ale także o dobry materac. To bardzo ważne, bo zdrowy sen jest szalenie ważny nie tylko wtedy, kiedy jesteśmy u siebie w domu, ale również w momencie, kiedy przebywamy na wakacjach. Hotelowe łóżko powinno posiadać wygodny materac do spania. Wygodny czyli jaki? W przypadku łóżka jednoosobowego wielkość materaca nie powinna być mniejsza niż 90×200 cm, a w przypadku łóżka dwuosobowego nie mniejsza niż 140×200 cm. Poza tym wygodny materac do spania powinien dobrze podbierać nie tylko kręgosłup, ale i całe ciało tak, aby po przebudzeniu nie odczuwać dyskomfortu w postaci bólu pleców czy karku (zobacz tu: https://sztuka-architektury.pl/article/13279/jak-zadbac-o-dobry-i-zdrowy-sen-najlepsze-materace-do-spania). Jeśli obsługa hotelowa powie, że w hotelu są materace sprężynowe lub piankowe, to możesz odetchnąć z ulgą. Zdrowy sen gwarantowany! Zarówno materace piankowe, jak i sprężynowe są w stanie zapewnić wysoki komfort odpoczynku.

hotel - łóżko i stolik

Co warto wiedzieć? Materace sprężynowe, zwłaszcza modele kieszeniowe, dobrze dopasowują się do krzywizn ciała. Materace piankowe też to robią, a przy okazji są bardzo higieniczne, co na pewno jest bardzo ważne dla osób ze skłonnością do alergii. Ps. Informacje o komforcie łóżek i materaców w danym hotelu warto zaczerpnąć z opinii zamieszczonych w internecie. Ludzie, którzy mieli okazję spać w danym hotelu najlepiej wiedzą czy łóżka są tam wygodne.

Co jeszcze powinien posiadać dobry hotel?

Planując dłuższe wakacje i tym samym dłuższy pobyt w danym hotelu, warto dopytać o dodatkowe wyposażenie pokoju i łazienki tak, aby nie zabierać ze sobą tony bagażu. Dobrze, aby w pokoju znajdowała się deska do prasowania i żelazko, kuchenka mikrofalowa, czajnik, itp. Warto zapytać też o internet. Wbrew pozorom nie jest on oczywistym luksusem. Spora część hoteli nie oferuje dostępu do internetu.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading