Zwiedzamy Chojnice

Chojnice, zwane bramą Kaszub, zaliczane są do najładniejszych miast południowego Pomorza. Miejska starówka ulokowana na malowniczym wzniesieniu urzeka piękną, zabytkową zabudową, a wakacyjne imprezy sprawiają, że Chojnice tętnią życiem kulturalnym.

Zabytkowa starówka

Chojnie
fot. polskaniezwykla.pl

Od początku XIV w. do zawarcia pokoju toruńskiego Chojnice znajdowały się w rękach Krzyżaków, a po I zaborze trafiły po panowanie Prus. W tym czasie miasto było centrum życia polskiego społecznego i kulturalnego regionu. Choć historia miasta się w głąb wieków średnich, do dziś zachował się jedynie fragment krzyżackich murów obronnych, które otaczały miasto, wraz z Bramą Człuchowską. Oryginalnym zabytkiem gotyckim jest świątynia pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela, zaś w barokowym kościele pojezuickim można obejrzeć cenne, XVIII-wieczne malowidła. Uliczki i kamienice chojnickiej starówki pochodzą w większość z XIX i XX w, a secesyjny ratusz z neogotyckim elementami jest prawdziwą ozdobą Rynku.

Letnie Imprezy

Chojnice
fot.wizjalokalna.pl

Oprócz zabytków, Chojnice mają do zaoferowania wiele atrakcji. Dla amatorów wodnych rozrywek idealnym miejscem będzie nowoczesny park wodny, a kryty tor kartingowy dostarczy emocji miłośników mocnych wrażeń. W mieście odbywa się wiele imprez kulturalnych i plenerowych. W lipcu na „Chojnicką Fiestę” przyjeżdżają teatry z całej Europy, a sierpniowy Festyn Rycerski i Chojnicka Noc Poetów przyciągają wielbicieli historii i poezji.
Pobyt w Chojnicach to także okazja do zbliżenia z dziką przyrodą. Pobliskie Bory Tucholskie posiadają gęstą sieć szlaków rowerowych i konnych. Wyruszając na szlak z Chojnic, będziemy mieli okazję do poznania jednego z największych kompleksów leśnych w Europie.

zdjęcie główne: www.turystyka-chojnice.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading