Źródła termalne w Polsce – 5 miejsc nie tylko w górach

Gorące źródła to nie tylko miejsce idealne do rozgrzania ciała w mroźne dni, ale także forma terapii w przypadku wielu schorzeń. Polska znajduje się w czołówce państw europejskich, dysponujących leczniczymi wodami termalnymi. Aby korzystać z ich zalet, nie trzeba szukać daleko.

1. Lądek-Zdrój to uzdrowisko, które odwiedzały koronowane głowy, a także słynny poeta Wolfgang Goethe. W termach sanatorium „Zdrój-Wojciech” można poczuć się jak arystokrata – basen mieści się w przepięknym barokowym wnętrzu.

2. Mszczonów znajduje się ok. 40 km od Warszawy. Oprócz term dostępne są tam różnorodne zabiegi, takie jak inhalacje w grocie solnej i masaże, po których można wybrać się na zwiedzanie parku i zespołu pałacowego z barokowo-klasycystyczną siedzibą rodu Radziejowskich.

 

3. Gorące źródła na północy Polski? Znajdują się w Lidzbarku-Warmińskim, dawnej siedzibie biskupów warmińskich po których pozostało kilka znakomitych zabytków. Termy są tu czynne od niedawna, ale nowoczesne wyposażenie i zabiegi na bazie ziół, owoców i korzeni przekonają wszystkich, którzy do tej pory uznawali jedynie termy na południu Polski.

4. Białka Tatrzańska to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Polsce, ale także miejsce słynące z gorących źródeł z wodą bogatą w cenne minerały. W basenach zewnętrznych można podziwiać ośnieżone, tatrzańskie szczyty, a liczne zjeżdżalnie, karuzele i inne wodne atrakcje zapewnią zabawy dla młodszych i starszych dzieci.

5. Jelenia Góra może poszczycić się jednymi z najcieplejszych i najbogatszych w krzemionkę źródeł termalnych. W Termach Cieplickich woda osiąga temperaturę 87 stopni Celsjusza, jednak zanim trafi do basenu jest odpowiednio schładzana. Po gorącej kąpieli z widokiem na Karkonosze można udać się na wycieczkę do wielu ciekawych miejsc i zabytków, znajdujących się w okolicy.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading