Do zobaczenia z dziećmi

Wakacje to dla dzieci czas przygód i zabawy. Przynajmniej w teorii, bo jak wiadomo, czasy się zmieniają i rozrywki kilkulatków jeszcze sprzed kilkunastu lat różnie się od tych dzisiejszych. Co zaoferować dziecku w wakacje, aby skutecznie oderwać je od komputera i telewizji? W wakacje warto postawić na ruch na świeżym powietrzu i takie miejsca, które pozostaną maluchom w pamięci na długo. Oto kilka propozycji.

Park Śląski w Chorzowie
Najwspanialszy park rozrywki w Polsce to prawdziwy raj dla dzieci. Atrakcji jest tak wiele, że trudno zobaczyć wszystko w jeden dzień. Do wyboru jest m.in.: Park Atrakcji, czyli największe w Polsce wesołe miasteczko, Planetarium Śląskie, zoo, Kotlinę Dinozaurów i Park Etnograficzny.

Park w Chorzowie
fot. krajtroter.pl

Ojców
Dla małych wędrowców wyprawą marzeń będzie wypad do Ojcowa. Przemarsz wśród fantastycznie uformowanych skał i jaskini to okazja do ruchu, a jednocześnie rozrywka dla wyobraźni. Maczuga Herkulesa, gdzie według legendy Krak walczył ze smokiem, łoże króla Łokietka i masa innych malowniczych form skalnych mogą być dla dzieci inspiracją do zabawy na całe godziny, a wędrówki na Szlaku Orlich Gniazd będą dodatkową lekcją historii.

Żywe Muzeum Piernika
fot.bazadzieci.pl

Żywe Muzeum Piernika
Na małych łasuchach największe wrażenie może zrobić toruńskie Żywe Muzeum Piernika. Jak wskazuje sama nazwa, zwiedzanie to nie tylko oglądanie eksponatów do produkcji pierników z dawnych czasów, ale także poznawanie przez dzieci tradycyjnych receptur, wspólne przyrządzanie i pieczenie pierników, które na koniec trafiają do buzi małych smakoszy. Smacznego!

zdjęcie główne: www.ecotravel.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)