Znajdź swój sposób na udanego Sylwestra

Sylwester w Warszawie (fot. gazeta.pl)Rok w rok, z nadejściem jesieni, najczęściej gdzieś tak pod koniec października albo na początku listopada w głowach każdego z nas zaczyna kiełkować pytanie: „Gdzie spędzić Sylwestra?” Opcji jest bardzo wiele – niektóre droższe, inne tańsze, niektóre miejscowe, inne zamiejscowe, a nawet zagraniczne, jedne bardziej typowe, inne zupełnie oryginalne. Wszystko zależy od czasu na przygotowania, zasobności portfela, długości urlopu i kreatywności. Jakie mamy opcje na przywitanie Nowego Roku?

 

Co kto lubi

Co bardziej leniwi, albo tacy, dla których Sylwester to nic szczególnego, Nowy Rok przywitają pewnie pod kołdrą w swoim własnym łóżku, ewentualnie przy wtórze muzyki z radia, telewizji, albo internetu. Odważni zdecydują się na zorganizowanie Sylwestra w swoim domu – odważni, bo wiadomo, z czym wiąże się zorganizowanie „domówki”. Bardziej przedsiębiorczy wynajmą lokal, zamówią catering i zorganizują oprawę muzyczną, by organizując imprezę nie musieć „narażać” na szwank swojego domostwa. Wygodni skorzystają z opcji Balu Sylwestrowego – wystarczy zapłacić i jedyne, o co trzeba się martwić to stosowny do miejsca i okazji strój. Miłośników szusowania po górskich stokach skusi z pewnością oferta sylwestra w górach. Należy jednak pamiętać, że na taki wyjazd trzeba sobie zarezerwować przynajmniej kilka dni, chyba że w góry jedzie się tylko po to, żeby napić się szampana wśród śniegu, mrozu i wysokich gór, a nie po to, żeby oddawać się zimowym szaleństwom.

 

A może do stolicy?

Dużą popularnością cieszą się imprezy sylwestrowe w dużych miastach. Tam nie brakuje lokali, w których można miło spędzić tę jedyną i niepowtarzalną w całym roku noc. Kluby i ekskluzywne lokale zawsze pękają w szwach. Nie brakuje też imprez plenerowych. W taką noc nikomu nie przeszkadza to, że na dworze jest minus 10 stopni Celsjusza. Niektórzy potrafią bawić się od godziny 20.00 dopóki starczy sił. Sylwester w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu zawsze oznacza tłumy na ulicach. Witanie Nowego Roku wraz z tysiącami osób, których się kompletnie nie zna, ma w sobie coś niezwykłego, szczególnie, że odbywa się ono przy wtórze głośnej muzyki, sztucznych ogni i laserów. Warszawiacy i inne osoby, które postanowiły spędzić Sylwestra w Warszawie spotykają się na Placu Zamkowym, albo na Placu Konstytucji, Kraków, Wrocław i Poznań świętuje na Rynku, w Lublinie sylwestrowe koncerty odbywają się na Placu pod Zamkiem.

Sylwester w Warszawie (fot. gazeta.pl)

 

A jeśli ktoś nie lubi mrozu, zimna, śniegu, albo typowej dla polskiej zimy pluchy zawsze może pojechać na Sylwestra do ciepłych krajów, albo tam, gdzie przez całą noc będzie mógł się moczyć w basenach termalnych. Kto powiedział, że w Sylwestra musi być zimno…

 

WakacjoManiak