Zimowy wypoczynek w Dolomitach

Perspektywa spędzenia miłego urlopu w Alpach brzmi niezwykle kusząco. Dziś taki wypoczynek niekoniecznie wiąże się z koniecznością wydania fortuny. Gdzie w takim razie udać się w ten przepiękny region, by poszaleć w końcu na nartach czy też na snowboardzie?

Góry mają to do siebie, że niezależnie od pory roku, mają nam wiele do zaoferowania. Z oczywistych powodów w miejsce to udajemy się zimą. Wypoczynek w tym czasie może przybrać różnoraką formę. Oprócz fanów spędzania aktywnie czasu, nie brakuje także osób, które przede wszystkim chcą nasycić się przepięknymi widokami i powdychać świeżego, górskiego powietrza. Dolomity nieprzypadkowo kojarzą się wielu z nas z białym szaleństwem.

To wymarzone miejsce dla narciarzy oraz osób mających pojęcie o snowboardzie. Ze względu na znaczną wysokość można być pewnym odpowiedniej warstwy śniegu. Poza tym doskonała infrastruktura w postaci odpowiedniej bazy hotelowej i dobrze zorganizowanych wyciągów jawi się niczym raj dla preferujących formę aktywnego wypoczynku zimową porą. Czemu by nie spróbować w nadchodzącym sezonie tego na własnej skórze?

Dlaczego Alpy? Dlaczego Dolomity?

Już sam fakt bycia najwyższym pasmem górskim Europy czyni je czymś wyjątkowym i wartym bliższego poznania. Alpy przebiegają przez terytorium takich państw jak: Austria, Monako, Francja, Słowenia, Włochy, Szwajcaria, Liechtenstein i Słowenia. W praktyce oznacza to, że w zależności do miejsca, do którego się udamy, możemy poznać zupełnie inne oblicze tych gór. Do miana jednego z najciekawszych pasm nieprzypadkowo zaliczamy położone na północy Włoch Dolomity.

Wbrew pozorom dotarcie na miejsce nie stanowi żadnego problemu. Przy założeniu, że udajemy się na miejsce z południa Polski, będzie to dystans około tysiąca kilometrów, czyli mniej więcej 10 godzin jazdy autostradami. Włoskie Alpy mają to do siebie, że cenowo wypadają o wiele korzystniej, niż obszary znajdujące się np. na terenie Szwajcarii. Jeżeli weźmiemy również pod uwagę aspekt lokalnej kuchni, tak uwielbianej przez Polaków, nie dziwi fakt rosnącej popularności wyjazdów w górzyste rejony Italii.

Atrakcje i informacje o Dolomitach

Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2009 roku nieprzypadkowo uchodzą za jedno z najpiękniejszych pasm Alp. Dolomity charakteryzują przepiękne szczyty wapienne. Najwyższy z nich – Marmolada wznosi się aż na 3342 m n.p.m. Co poza tym czyni je aż tak chętnie odwiedzanymi przez turystów z całego świata?

Niesamowite ukształtowanie terenu z głębokimi dolinami, poszarpanymi graniami oraz turniami czyni obszary te niezwykle malowniczymi. Korzystne nachylenie terenu pozwoliło wytyczyć szereg tras narciarskich. Nie brakuje tu także atrakcji dla fanów wspinaczki oraz rowerzystów. Eksplorowanie tego pasma górskiego niewątpliwie należy do niesamowitych przeżyć. Warto także dodać, że w 1956 roku odbywały się tutaj Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Sprawdzone biuro podróży

Zorganizowanie dowolnego wyjazdu w celu zimowego wypoczynku z pewnością wymaga sporego zaangażowania. W momencie, kiedy cierpimy na chroniczny brak czasu z powodu wielu obowiązków dnia codziennego, naturalnym posunięciem jest znalezienie biura podróży, które jest w stanie załatwić wszelkie formalności za nas. W praktyce taka opcja okazuje się również atrakcyjna od strony finansowej.

Jednym z podmiotów organizujących tego rodzaju wyprawy jest biuro Dolomiti Adventure. Swoje usługi adresuje do klientów indywidualnych oraz do biznesowych. W tym drugim przypadku mogą one mieć postać imprez integracyjnych. To doskonała szansa na podszkolenie umiejętności narciarskich i zacieśnienie więzi pomiędzy pracownikami.

Wybierając jeden z najciekawszych regionów w Europie mamy ogromną szansę na udany wypoczynek zimą To nie lada gratka dla fanów białego szaleństwa. W Dolomity możemy wybrać się na własną rękę lub też skorzystać ze specjalnie przygotowanej oferty biura podróży. Druga opcja z wielu powodów wydaje się mieć sens. Oszczędzimy w ten sposób sporo czasu i będziemy bez przeszkód mogli skupić się na wypoczynku.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading