Zimowa apteczka – co powinno się w niej znaleźć?

Nie tylko ferie zimowe, ale także okres świąteczny i noworoczny to doskonały moment na zimowy wypad w góry. Warto już teraz pomyśleć o kompletowaniu niezbędnych rzeczy, wśród których koniecznie powinna znaleźć się odpowiednio wyposażona apteczka. Sprawdźcie jakie dodatkowe wyposażenie powinna zawierać zimowa apteczka.

Leki na typowe dolegliwości i infekcje
Zacznijmy od podstawowego wyposażenia, jakie powinna zawierać każda apteczka. Koniecznie muszą znaleźć się w niej leki, które będą ratunkiem w dolegliwościach typowych podczas wakacji: przeciwbólowe, hamujące biegunkę, regulujące trawienie, działające rozkurczowo, nawadniające. Jeśli wybieramy się w podróż z dziećmi, w apteczce nie powinno zabraknąć środków na chorobę lokomocyjną. Zimą znacznie łatwiej o różnego rodzaju infekcje, zwłaszcza jeśli zamierzamy poszaleć na śniegu. Z tego powodu apteczka zimą powinna zawierać leki łagodzące objawy infekcji: przeciwgorączkowe, spraye lub pastylki do ssania na ból gardła, krople do nosa oraz termometr. Sporty zimowe oznaczają nie tylko ryzyko przeziębienia, ale także kontuzji, dlatego oprócz tabletek przeciwbólowych przydać się mogą maści o tym samym działaniu, a także żele na stłuczenia.

Niezbędne w razie kontuzji
Kontuzje, upadki, rany, zadrapania o które łatwo zarówno podczas jazdy na nartach, jak i sankach, a nawet zabawy w śniegu, mogą wymagać opatrzenia. Zimowa apteczka nie byłaby kompletna bez zestawu plastrów, bandaży, bandażu elastycznego, chusty trójkątnej i nożyczek. Nie zapominajmy także o odpowiedniej pielęgnacji skóry z pomocą pomadki i kremu z filtrem. Przesuszona i spierzchnięta skóra nie jest poważną dolegliwością, ale z pewnością powoduje dyskomfort. Więcej informacji na temat apteczki w podróży na stronie: https://urodaizdrowie.pl/apteczka-turystyczna-czego-nie-mozesz-zapomniec

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading