Zdrowie na wakacjach – sposoby na kaszel mokry

Kaszel mokry to jeden z rodzajów kaszlu, zazwyczaj pojawiający się w trakcie infekcji górnych dróg oddechowych. Bywa męczący, ale jest niezbędnym etapem w powrocie do zdrowia, dlatego lepiej go powstrzymywać. Czym różni się kaszel mokry od suchego? Jaki syrop na kaszel mokry dla dzieci będzie najlepszy? Oto najważniejsze informacje o kaszlu mokrym.

Suchy czy mokry?

syrop na kaszel mokry dl dzieci
fot. zdrowie. gazeta.pl

W leczeniu kaszlu bardzo ważne jest odpowiednie rozpoznanie jego rodzaju. W przypadku mokrego nie jest to trudne. Z tym rodzajem kaszlu mamy do czynienia gdy kasłaniu towarzyszy odkrztuszanie mokrej wydzieliny z dróg oddechowych. Jego najczęstsze przyczyny to infekcje, wtedy poprzedza go kaszel suchy, jednak może być także objawem alergii. Kaszel mokry nie przebiega tak gwałtowanie jak suchy, a odkasływanie jest zależne od woli chorego. Mimo to ciężko go znieść, zwłaszcza, że może trwać znacznie dłużej niż suchy. Jak skrócić czas jego trwania i przyśpieszyć powrót do zdrowia?

Ważny dobry syrop

syrop-chore-choroba-dziecko-leki-GALLERY_MAI2-26449

W przypadku kaszlu mokrego trzeba pamiętać o konieczności rozrzedzania wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Pomóc w tym może picie większej ilości płynów oraz inhalacje z dodatkiem ziół o działaniu przeciwzapalnym i ułatwiającym oddychanie. Bardzo ważne jest także stosowanie dobrze dobranych leków. W odróżnieniu od preparatów na kaszel suchy, leki na kaszel mokry działają wykrztuśnie. Mogą zawierać zarówno składniki naturalne, jak i silniejsze substancje. Warto pamiętać, że syrop na kaszel mokry dla dzieci powinien zawierać bezpieczne składniki, np. naturalne wyciągi roślinne. Więcej o sposobach leczenia kaszlu mokrego tutaj: http://conakaszel.pl/kaszel-mokry/

Zdjęcie główne: www.farmacjapraktyczna.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading