Zdrowie na wakacjach – alergia

Problemy z alergią dotykają coraz większą liczbę osób. Według statystyk cierpi na nią nawet 40% Polaków. O reakcje alergiczne nietrudno, zwłaszcza na wakacjach. Ich objawy są na ogół łatwe do rozpoznania, a przy tym niezwykle uciążliwe. Oto kilka sposób na to, jak uchronić się przed skutkami alergii, nie tylko w trakcie urlopu.

Skąd się bierze?

alergia
fot. edziecko.pl

Alergia to nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego na jedną lub kilka substancji, obojętnych dla człowieka zdrowego. Alergeny dzielą się na kilka grup: pyłki roślin, roztocza kurzu domowego, grzyby pleśniowe i alergeny pochodzenia zwierzęcego. Najczęstsze objawy alergii to: kichanie, cieknący i zatkany nos, swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu. Nikogo, kto cierpi z powodu alergii nie trzeba przekonywać, że te dolegliwości mogą skutecznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Na szczęście przed skutkami reakcji alergicznych można się skutecznie bronić.

Odetchnąć z ulgą

alergia
fot. firstsnow.pl

Podstawową zasadą w walce z alergią jest unikanie alergenu. To dlatego dla osób cierpiących z powodu alergii na kurz, pleśń lub sierść zwierząt tak ważne jest utrzymywanie w domu czystości, odpowiedniej wilgotności powietrza, czytanie etykiet na różnego rodzaju produktach oraz usuwanie i zabezpieczanie wszystkich przedmiotów będących potencjalnych źródłem alergenów. O ile w przypadku niektórych alergenów takie postępowanie może przynieść dobre rezultaty, nie zawsze jesteśmy w stanie odpowiednio się zabezpieczyć w trakcie wyjazdu na wczasy. W takiej sytuacji warto zadbać o to, by w naszej apteczce znalazł się skuteczne tabletki lub syrop na alergię. Więcej o lekach i sposobach zapobiegania skutkom alergii tutaj: http://www.claritineallergy.pl/

Zdjęcie główne: alergia.wieszjak.polki.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading