Zadbane stopy na wakacjach

W czasie letnich upałów odsłaniamy te części ciała, które w innych porach roku są szczelnie chronione przez odzież. Na sezon wakacyjny, zwłaszcza jeśli w planach mamy urlop nad morzem, warto jednak zadbać nie tylko o zgrabną sylwetkę, ale także o pięknie wyglądające stopy.

Zbyt sucha skóra

stopy

Stopy to często najmniej zadbane części naszego ciała, co staje się widoczne zwłaszcza w latem. Jesienne i zimowe chłody nie sprzyjają zdrowiu i ładnemu wyglądowi stóp. Ciepłe obuwie i brak odpowiedniej pielęgnacji sprawiają, że ich skóra staje przesuszona i pękająca, co nie wygląda najlepiej, gdy zamiast kaloszy i kozaków zakładamy wakacyjne sandały. Zbyt suche stopy mogą ponadto powodować dyskomfort w czasie chodzenia i narażać na uszkodzenia, sprzyjające rozwojowi grzybicy, o którą szczególnie łatwo w czasie wakacyjnych wojaży. Aby zapewnić stopom zdrowie i odpowiedni wygląd, konieczna jest dobra pielęgnacja.

Właściwa pielęgnacja

stopy

Skóra stóp potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji już podczas mycia. Częste kąpiele w soli do stóp przynoszą ulgę, odciążają zmęczone chodzeniem nogi, a także przygotowują do dalszych zabiegów. Przynajmniej raz w tygodniu stopom należy się porządny peeling, który usunie szorstkość i zgrubienia oraz poprawi krążenie poprzez delikatny masaż. Kolejny etap pielęgnacji stóp to natłuszczanie i nawilżanie. Ten podstawowy zabieg wykonywany każdego dnia, odżywi i zregeneruje stopy oraz uchroni przed powstawaniem uszkodzeń i nieestetycznych zgrubień. W szybkiej regeneracji skóry mogą pomóc kosmetyki Neutrogena ze szczególnie skuteczną w pielęgnacji stóp formułą norweską: http://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-stop/

zdjęcie główne: www.bruniastyle.blogspot.com

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading