Zabytkowe miejsca w Polsce na sesję zdjęciową

Sesja zdjęciowa na tle zabytkowej scenerii – rynku, pałacu czy ruin, to idealny sposób na uwiecznienie najważniejszych życiowych wydarzeń. Najpopularniejsze sesje zdjęciowe w plenerze to oczywiście sesje ślubne, ale coraz częściej na profesjonalne zdjęcia wśród zabytków decydują się całe rodziny, zakochani, turyści. Jeśli szukacie miejsca w Polsce na naprawdę wyjątkową sesję w zabytkowym otoczeniu, oto kilka pomysłów.

  • Pałace i zamki
    Dawne siedziby królów wielkich rodów magnackich z dekoracyjnymi fasadami i pięknymi parkami to wymarzone miejsca na bajkowe zdjęcia ślubne. W Polsce tego typu budowli jest tak wiele, że zwykle nie trzeba szukać daleko, aby znaleźć odpowiednie miejsce. Jeśli jednak zależy wam na naprawdę malowniczej scenerii, godne polecenia obiekty to m.in. zamek w Mosznej, Baranowie Sandomierskim, Pszczynie.

  • Ruiny
    Noszące ślady dawnej świetności ruiny zamków i rezydencji, to gotowy pomysł na nastrojową, tajemniczą, a nawet dość mroczną sesję. Takie miejsca można znaleźć w niemal każdym zakątku Polski, ale szczególnie ciekawe przykłady to ruiny zamków w: Janowcu, Tworkowie, Chęcinach, Ujeździe oraz pałaców w Zatoniu i w Górze nad Narwią. Oryginalną koncepcją może być także sesja w ruinach postindustrialnych lub dawnych fortyfikacjach – np. w Parowozowni Rozwadów w Stalowej Woli czy forcie w Sarbinowie.

  • Starówki
    Najbardziej popularne, co wcale nie oznacza mniej ciekawe. Na przedsięwzięcia, takie jak sesja ślubna, czy fotografia rodzinna Poznań, Kraków, Gdańsk czy Warszawa z klimatycznymi uliczkami, imponującymi rynkami i wystawnymi kamienicami, sprawdzą się idealnie, niezależnie od pory roku.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)