Zabiegi z polskich uzdrowisk na wiosenną regenerację

Wiosna zbliża się wielkimi krokami i zapewne wielu z nas wkrótce poczuje potrzebę regeneracji organizmu. W tym celu warto choćby na kilka dni wybrać się do jednego z licznych polskich uzdrowisk. Tamtejsze kuracje i zabiegi służą doskonale nie tylko ciepiącym z powodu schorzeń, ale każdemu, kto chce poprawić kondycję, urodę i ogólny stan zdrowia.

W ostatnich latach można zauważyć, że wśród coraz młodszych osób rośnie zainteresowanie pobytem w miejscowościach uzdrowiskowych. Choć w Polsce ten trend nie jest tak widoczny jak na zachodzie, wraz z modą na zdrowy styl życia, odżyło u nas zainteresowanie walorami zdrowotnymi kurortów uzdrowiskowych. Do niedawna skwapliwe korzystanie z zabiegów leczniczych było kojarzone głównie z osobami 50+, jednak dziś okłady z borowiny i popijanie wód stają się atrakcją dla młodych, aktywnych zawodowo osób, dbających o zdrowy styl życia. Co prawda, każdy zabieg jest stosowany do konkretnego schorzenia, jednak wiele z nich mogą stosować osoby zdrowe, które chcą poprawić stan skóry, wyrzeźbić sylwetkę, oczyścić organizm lub pozbyć się drobnych dolegliwości, a są to m.in:

  • kąpiele nasiadowe – siadanie w na przemian w gorącej i zimnej wodzie poprawia krążenie, ujędrnia skórę i wzmacnia organizm,
  • kuracje borowinowe – borowina to pełen minerałów i cennych mikroelementów naturalny muł, który najczęściej wykorzystuje się do ciepłych okładów przynoszących ulgę w chorobach reumatycznych i usuwających toksyny z organizmu,
  • masaże wodne – popularne bicze i inne formy hydroterapii z wykorzystaniem leczniczych wód z danego uzdrowiska wpływają na cały organizm – wspomagają walkę ze cellulitem, poprawiają krążenie, ujędrniają i poprawiają wygląd skóry.
fot. cieplice.pl

To tylko kilka przykładów zabiegów, z jakich można korzystać w większości kurortów. Oprócz nich uzdrowiska oferują kuracje oparte na charakterystycznych dla danego miejsca zasobach naturalnych, np. kąpiele solankowe w Inowrocławiu czy spacery wokół tężni w słynnym Ciechocinku. W uzdrowiskach dostępne są także bogate oferty ośrodków spa, które wraz z aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu, pozwalają w pełni zregenerować swoje ciało.