Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na wakacje?

Przed wyjazdem na urlop warto zadbać nie tylko o dobrze spakowane walizki, ale także bezpieczeństwo – swoje, rodziny i dobytku. Okres wakacji to ulubiony czas złodziei, a zalanie, pożar czy wybuch gazu mogą zdarzyć się wszędzie. Dobrze zabezpieczony dom pozwoli ze spokojną głową korzystać z letniego wypoczynku.

Jak zniechęcić złodziejaAegon
Zagrożenia jakie często niepokoją nas podczas wakacyjnego urlopu to nie tylko efekty wybujałej wyobraźni. Policja z roku na rok odnotowuje tysiące przypadków kradzieży z włamaniem podczas urlopu gospodarzy, nie wspominając o różnego rodzaju wypadkach losowych, takich jak zalanie mieszkania czy pożar. Czy istnieją skuteczne sposoby, aby się przed nimi zabezpieczyć? Niewątpliwie pomóc mogą dobre systemy zabezpieczeń. Dobre drzwi antywłamaniowe, zabepieczone przed przewierceniem zamka i wyjęcia drzwi z ościeżnicy, z pewnością odstraszą niejednego złodzieja. W domach i mieszkaniach położonych na parterze warto pomyśleć o kratach lub oknach antywłamaniowych. Te rozwiązania zdecydowanie podwyższają bezpieczeństwo nieruchomości oraz pozwalają zachować spokój podczas kilkunastu dni spędzonych poza domem, trzeba jednak pamiętać, że ich realizacja wymaga czasu i są dość kosztowne.

AegonZminimalizować szkody
Innym sposobem na zabezpieczenie majątku jest wykupienie polisy. Co prawda, nie uchroni nas ona przed kradzieżą lub zalaniem mieszkania, ale pomoże zminimalizować ich skutki. Oferta ubezpieczeń majątku jet dziś bardzo duża. W standardowym wariancie będzie ona chronić nieruchomość od pożaru i niektórych zdarzeń losowych, ale możliwe jest także rozszerzenie pakietu i dostosowanie go do indywidualnych potrzeb, np. objęcie polisą piwnicy lub cennego mienia. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe, np. Aegon, udzielają dodatkowych zniżek na zabezpieczenia przeciwpożarowe i przeciwkradzieżowe.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading