Z innej beczki: Gdy Kim Dzong Il umierał, spadła temperatura a morza wzburzyły się

Kim Dzon Il i jego wpływ na pogodęJak do tej pory nie pisaliśmy wcześniej o wydarzeniach nie związanych z Polską. Tym razem, słysząc takie informacje postanowiliśmy złamać zasadę i poinformować Was o tym niecodziennym zdarzeniu. Jak informuje Reuters śmierć Kim Dzong Ila miała wiele wspólnego z pogodą. Według północnokoreańskich mediów jego narodzinom towarzyszyło pojawienie się podwójnej tęczy, natomiast w momencie zgonu odnotowano nienaturalnie niskie temperatury, a morza były wyjątkowo wzburzone.

Kim Dzong Il i jego nadprzyrodzone moce

Już w dniu narodzin Kim Dzong Ila nad jedną ze świętych gór „niebo przyozdobiła podwójna tęcza”. Lokalne media przez lata podkreślały, że był to znak spełniającej się przepowiedni o nadejściu wielkiego lidera.
Ponadto dyktator od początku do końca życia miał mieć „cudowną moc kontrolowania pogody”. Jego niezwykły związek z aurą propaganda zaznaczała na każdym kroku.
Kiedy po 17 latach sprawowania władzy, lider Korei Północnej umierał w pociągu na zawał serca z powodu „wielkiego napięcia umysłowego i fizycznego”, aura także miała zareagować na jego odejście.

Wzburzone morza, niskie temperatury

– Rankiem 17 grudnia, kiedy (Kim Dzong Il – red.) wyruszył w podróż, by przewodzić ludziom pracującym w polu, temperatura w naszym kraju wynosiła między 4 a 7 st. C mniej niż powinna. W czasie trwającej obecnie zimy nie było jeszcze tak zimno. Dodatkowo wschodnie i zachodnie morza były w tym dniu wyjątkowo wzburzone. Wiatr wiał z prędkością 15 m/s, a fale osiągały nawet do 3 metrów wysokości – podały północnokoreańskie media.
– Te dane pogodowe tylko podkreślają jak bolesnym przeżyciem dla naszego kraju jest odejście ukochanego lidera, który z patriotycznym oddaniem, mimo wszechobecnego i przenikliwego zimna, udał się w swoją ostatnią podróż – poinformowała państwowa telewizja, która uważa trwające od kilkunastu dni w Korei Północnej obfite opady śniegu za silnie związane ze śmiercią Kim Dzon Ila.

Źródło: Reuters / TVN24

Leave a Comment!

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading