Wyspa Bornholm – bałtycka oaza spokoju

Znajdująca się na południowym Bałtyku, niewielka wyspa należąca do Królestwa Danii jest uznawana za jedno najbezpieczniejszych, najspokojniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w tej części Europy. Jest także częstym celem wycieczek Polaków, którzy mogą tam trafić do jednego z kilku portów.

Uroki skandynawskiego Capri
Co takiego przyciąga turystów na Bornholm? Ta mała wyspa jest jednym z najbardziej zalesionych miejsc Danii. Odznacza się przepięknymi pejzażami, czego dowodem jest określenie „skandynawskie Capri”. Jej uroki lata od wielu lat doceniają artyści, którzy chętnie uwieczniali Bornholm na płótnach. Wyspa posiada także bardzo ciekawą faunę i florę, rosną na niej m.in. niezwykle piękne orchidee i anemony.

Co robić na Bornholmie
Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i ci, którzy szukają przede wszystkim pięknych, skandynawskich widoków i spokoju. Na cudowne krajobrazy składają się kamieniste zatoczki, nadmorskie miasteczka, wiatraki, romańskie świątynie, wydmy i zabudowania rybackie. Będąc na wyspie, koniecznie trzeba zajść do wędzarni, gdzie można skosztować m.in. bornholmer – wędzonego śledzia, podawanego z chlebem z masłem, morską solą, rzodkiewką, szczypiorkiem i żółtkiem. Bornholm to także znakomite miejsce dla rowerzystów, którzy mają do dyspozycji ok. 200 km dróg rowerowych.

Jak dotrzeć na Bornnholm z Polski?
Najpopularniejszym środkiem transportu na Bornholm z Polski jest prom, którym można wyruszyć z portu w Świnoujściu, Kołobrzegu, Darłowie i Ustce. Kursy odbywają się też na katamaranem i wodolotem. Na wyspę z Polski można także dotrzeć samolotem.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading