Wymiana waluty przez internet – o czym pamiętać, aby była bezpieczna?

Odkąd wymiana waluty stała się możliwa online, klienci kantorów zyskali sporo korzyści. Nie chodzi wyłącznie o wygodę, ale także oszczędności oraz większe bezpieczeństwo. To ostatnie nie przychodzi jednak samo – zanim zdecydujemy się skorzystać z kantoru internetowego, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pozwolą uniknąć ewentualnych strat.

wymiana waluty

Po pierwsze, nadzór KNF
Bezpieczny kantor online powinien być nadzorowany przez Komisją Nadzoru Finansowego. Dzięki licencji Krajowej Instytucji Płatniczej mamy pewność, że kantor jest regularnie sprawdzany m.in. pod kątem dysponowania środkami potrzebnymi do pokrycia transakcji klientów, realizowania przepisów zapobiegających praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, sprawdzane są także dane osób wchodzących w skład zarządu spółki.

Sprawdź kapitał
Kolejnym krokiem, który powinniśmy uczynić zanim skorzystamy z usług kantoru internetowego jest sprawdzenie kapitału firmy. Można to zrobić sięgając do danych Krajowego Rejestru Sądowego lub na stronach internetowych banków.

wymiana waluty

Bezpieczeństwo danych
Aby wymiana walut odbywała się w w 100 proc. bezpiecznie, nie wolno zapominać o odpowiedniej ochronie swoich danych osobowych. Najlepszymi zabezpieczeniami dysponują kantory bankowe, jak choćby kantor walutowy Alior Bank. O bezpieczeństwie kantoru świadczy nie tylko poziom zabezpieczeń informatycznych, ale także to, jakie dane są wymagane przy rejestracji i wykonywaniu transakcji. Warto pamiętać, że konieczność podania pełnych danych osobowych ogranicza ryzyko nadużyć i daje możliwość przeprowadzenia reklamacji.