Wycieczka na Słowację – najlepsze atrakcje

Dzięki bliskości wielu turystycznych miejscowości górskich w Polsce, Słowacja często staje się celem jedno lub kilkudniowych wycieczek turystów przebywających na Podhalu i w Beskidach. Co warto zobaczyć u naszych południowych sąsiadów podczas krótkich wypadów?

Wycieczki w Tatry Wysokie
Słowacka część Tatr to prawdziwe wyzwanie dla miłośników gór. To właśnie tu znajduje większość najwyższych szczytów Karpat, oferujących niezapomniane widoki. Nie trzeba być jednak doświadczonym taternikiem, aby obejrzeć te trudno dostępne miejsca. Wycieczki do Szczyrbskiego Jeziora, Jaskini Bielskiej, wyjazd na Łomnicki Szczyt i Hrebienok pozwolą ujrzeć piękno tej części Tatr bez konieczności żmudnej i wymagającej wspinaczki.

Aqua Parki i źródła termalne
Tatralandia to największy park wodny w tej części Europy, który oferuje zarówno świetną rozrywkę dla osób w każdym wieku, jak i doskonały relaks w wodach termalnych. To jednak nie jedyne miejsce na leczniczą kąpiel, w Słowacji źródła termalne są prawdziwym naturalnym bogactwem, z którego Słowacy potrafią dobrze korzystać. Termy z atrakcjami dla dzieci i strefami relaksu można znaleźć w wielu miejscowościach w pobliżu Tatr.

Słowacki Raj
Ten słowacki park narodowy to nie tylko miejsce, w którym można spokojnie kontemplować piękno otaczającej natury. To też prawdziwa przygoda dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Słowackim Raju szlaki turystyczne wiodą przez drabinki, mostki i kładki, dzięki którym oprócz przepięknych widoków, turyści otrzymują sporą dawkę adrenaliny.

Miasta Słowacji
Zlokalizowane u podnóża Tatr miasta i miasteczka słowackie to prawdziwa gratka dla osób lubiących zwiedzać. Bardejów, Poprad, Kieżmark, Rużomberk, Lewocza obfitują w przepiękne zabytki i są idealnym miejscem na przerwę obiadową lub popołudniowy spacer.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)