Jak wybrać praktyczny opiekacz na wyjazd?

Opiekacz, czyli zamykany toster, to urządzenie, które podczas wyjazdu na urlop może bardzo ułatwić życie. Z jego pomocą tradycyjne kanapki zamienią się w pyszne, gorące tosty z farszem. Robienie tostów to nie jedyne zastosowanie tego urządzenia. Jaki opiekacz sprawdzi się najlepiej na wakacjach?

Opiekacz to dziś standardowy element wyposażenia kuchni. Zajmuje niewiele miejsca, nie kosztuje dużo, a co najważniejsze doskonale sprawdza się, gdy mamy ochotę na szybką, ciepłą przekąskę w postaci tostów serem, wędliną lub farszem. Z tych samych powodów opiekacz świetnie sprawdzi się na wakacjach. Jeśli zamierzamy kupić urządzenie, które przyda się w domu i nie tylko, warto zwrócić uwagę na jego parametry i niektóre funkcje, które mogą mieć znaczenie podczas wyjazdu.

opiekacz

fot. tefal.pl

 

 • Moc
  W odróżnieniu od innych rodzajów tosterów, w opiekaczach płyta grzewcza ma bezpośredni kontakt z pieczywem, dlatego jeśli chcemy znaleźć opiekacz do szybkiego robienia tostów, urządzenie o mocy 700 W będzie w sam raz.
 • Długość kabla
  O ile długość kabla opiekacza do użytku domowego nie jest tak istotna, będzie lepiej, gdy urządzenie używane podczas wyjazdów będzie miało długi kabel. Dzięki temu unikniemy problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na opiekacz.
 • Gumowane nóżki
  Rzecz pozornie błaha, jednak jeśli będziemy chcieli skorzystać z opiekacza bez gumowanych nóżek na zbyt śliskiej powierzchni, urządzenie może w szybki i nieprzewidywalny sposób zmienić swoje położenie.
opiekacz

fot.tefal.pl

 • Możliwości przechowywania
  Standardowy opiekacz nie zajmuje duże miejsca, jednak w sprzedaży dostępne są też kompaktowe urządzenia, których dodatkową zaletą jest to, że można je przechowywać w pionie. Przydaje się tez możliwość chowania lub nawijania przewodu wewnątrz obudowy.
 • Wymienne płyty
  Do niektórych wersji opiekaczy dołączone są wymienne płyt, dzięki którym możemy robić gofry lub grillować. Jeśli posiłki na wakacjach mamy przyrządzać samodzielnie, to może być bardzo pomocne rozwiązanie.

 

Zdjęcie główne: www.agdmaniak.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)