Wirusowe zapalenie górnych dróg oddechowych u dzieci – jak je leczyć?

Przeziębienie i grypa to najczęstsze choroby dróg oddechowych u dzieci, mają jeszcze jedną wspólną cechę – obie są wywoływane przez wirusy. Warto o tym pamiętać, aby w porę ustrzec dziecko przed rozwojem infekcji i powikłaniami, które zdarzają się także w lecie.

Choroby wirusowej nie pokonamy antybiotykami, mogą one być rzeczywiście potrzebne, ale dopiero wtedy, gdy w wyniku rozwoju infekcji dojdzie do nadkażenia bakteryjnego. Leczenie wirusowej choroby dróg oddechowych ogranicza się do prostych, powszechnie znanych metod, które często ignorujemy sięgając po mocniejsze leki.

Co można robić, aby wirusowe zapalenie dróg oddechowych nie przeszło w bakteryjne i nie spowodowała konieczność przyjęcia antybiotyku?

Zwalczanie objawów, wsparcie odporności – obniżanie gorączki oraz wspomaganie organizmu witaminami, naturalnymi substancjami czy kwasami omega może skutecznie skrócić czas choroby.

Odpoczynek i większa ilość snu – to bardzo ważna zasada, ponieważ tylko podczas odpoczynku organizm ma szansę wykorzystać dodatkowe zasoby do walki z chorobą.

Nawadnianie – podczas gorączki traci się duże ilości płynów, które są wyjątkowo ważne, aby infekcja mogła być powstrzymana.

Nawilżanie i odpowiednia temperatura powietrza – zapobiega uszkodzeniom błony śluzowej – ochronnej barier dróg oddechowych, a dodatkowo pomaga przy rozrzedzaniu męczącego kataru.

Więcej o tym jak leczyć zapalenie górnych dróg oddechowych u dzieci tutaj: http://www.hartujmisie.pl/porady/zdrowie/jak-leczyc-zakazenie-wirusowe-gornych-drog-oddechowych-u-dzieci

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)