Wiejskie wakacje – najbardziej urokliwe i ciekawe wsie turystyczne

Macie ochotę na wakacje w oryginalnym miejscu, a jednocześnie z dala od tłumów, w czasie których można naprawdę wypocząć? Co powiecie na wakacje na wsi? Polska turystyka wiejska rozwija się od lat 90-tych i dziś stoi na naprawdę wysokim poziomie, o czym świadczy prawdziwy renesans popularności wiejskich wakacji.

Dlaczego warto spędzić wakacje na wsi? Z pewnością nie znajdziemy w nich tłocznych deptaków z pamiątkami i gastronomią, wielkich atrakcji ani imprez, jednak w zamian będziemy mieli szansę posłuchać śpiewu ptaków, pospacerować na łonie natury, wykąpać się w rzece lub jeziorze, poznać ciepłych, serdecznych ludzi. Co ważne, gospodarstwa agroturystyczne są rozsiane po całej Polsce, dlatego sielskie wakacje możemy połączyć np. z relaksem na plażach mazurskich jezior, trekkingiem w górach, czy wycieczkach rowerowych po wielkich kompleksach leśnych. Niektóre polskie wsi zdążyły uzyskać nieoficjalny status wsi turystycznych.

Zalipie – najbardziej kolorowa polska wieś, znajduje się w województwie małopolskim. Jej cechą wyróżniającą są słynne chaty (a także studnie, stodoły, budy dla psów) malowane w bajecznie kolorowe kwiaty.

Chmielno – sielska wieś w sercu Kaszub przyciągała urlopowiczów już w XIX wieku! W kolejnych latach upodobali ją sobie artyści i ludzie kultury. To prawdziwa wieś turystyczna z bogatą bazą turystyczną i Muzeum Ceramiki Kaszubskiej.

Kamień Śląski z późnobarokowym pałacem, doskonale utrzymanymi chodnikami i kwiatowymi klombami, nie przypomina tradycyjnej polskiej wsi, jednak właśnie to miejsce zostało okrzyknięte najpiękniejszą wsią w regionie i nazywa się ja Perłą Śląska Opolskiego.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading