Weekend w Londynie – co warto zobaczyć w kilka dni?

Polacy w Anglii to ostatnio bardzo popularny temat. Jak wiadomo, w ostatnich latach wielu naszych rodaków udało się na Wyspy w celach zarobkowych, ale weekend w Londynie to także świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Oto kilka propozycji miejsc, które można zwiedzić „na szybko”, za to za dużą satysfakcją.

Rejs po Londynie
Jeśli chcecie zobaczyć najważniejsze atrakcje turystyczne Londynu, a macie na to tylko kilka dni, dobrą opcją będzie rejs statkiem po Tamizie. Do wyboru jest kilka tras, które najlepiej pokazują znane miejsca i wspaniałe widoki, bez tracenia czasu na błądzenie z mapą po tej ogromnej metropolii.weekend w Londynie

Tylko zakupy
Nie oszukujmy się – jeśli w czasie weekendu w Londynie chcielibyście znaleźć czas na zakupy, lepiej od razu zarezerwować na to cały dzień. Londyn to stolica mody i dobrego smaku, a spacer ulicami, takim jak Bond Street czy Oxford Street może przyprawić o zawrót głowy wszystkie miłośniczki robienia zakupów. Ciekawie będzie także na jednym ze słynnych pchlich targów, np. Portobello Road lub Borough Market – jednym z najstarszych marketów Londynu ze wspaniałym jedzeniem z całego świata.

Dzień muzeum
Weekend w Londynie można uznać za stracony bez zobaczenia przynajmniej jednego ze słynnych muzeów. British Museum, Imperial War Museum, National Gallery czy Victoria & Albert Museum – w każdym z tych miejsc można spędzić co najmniej jeden dzień, dlatego z bogatej oferty londyńskich muzeów i galerii warto wybrać jedno lub dwa miejsca, w których będziemy mogli bez pośpiechu cieszyć się widokiem dzieł Van Gogha, Vermeera i Rembrandta.

weekend w Londynie

Zielony Londyn
Zwiedzanie Londynu w kilka dni to bardzo intensywnie przeżycie, dlatego warto znaleźć chwilę na odpoczynek w jednym z licznych zielonych zakątków tego miasta. W St. James Park czy Hyde Parku można nie tylko zregenerować siły, ale także spotkać zwykłych Brytyjczyków, którzy chętnie udają się tam w wolnym czasie.

Weekendowy wyjazd do Londynu można zaplanować samodzielnie – jest to wygodna opcja, ale wymagająca dobrego zorganizowania. Wygodnym i mniej stresującym rozwiązaniem będzie skorzystanie z jednej z licznych ofert biur turystycznych, które zapewniają atarkcyjny program, a jednocześnie sporo czasu wolnego, np.: https://www.lottravel.com/lot-oferty/londyn-weekend-nad-tamiza,7.html

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading