Gdzie na walentynki – romantyczne zamki, ruiny, pałace

Szukacie najbardziej romantycznego miejsca w Polsce na spędzenie walentynek z ukochaną osobą? Przepiękna architektura pałaców, wysokie wieżyczki zamków i tajemnicze mury ruin w otoczeniu malowniczej przyrody to wymarzona sceneria na wspólny pobyt w święto zakochanych.

Co warto zobaczyć?

Najbardziej romantyczne ruiny w Polsce zdaniem wielu, znajdują się w Orzechu. Choć wyglądają na ruiny średniowiecznej baszty zamkowej, w rzeczywistości zostały wybudowane w XIX wieku. To właśnie wtedy, wśród arystokracji, trwała moda na budowanie obiektów stylizowanych na dawne epoki.

Zamek w Mosznej to jeden z najsłynniejszych zamków Polsce, jednak nie da się go pominąć w zestawieniu najbardziej romantycznych obiektów tego typu. Zamek niczym z bajki Disneya otacza wspaniały park, idealny na spacery we dwoje.

Zamek Czocha to jeden z najbardziej tajemniczych i baśniowo wyglądających polskich zamków. Jego mury, które stały się tłem w wielu filmach, będą znakomitym miejscem do długich przechadzek zakochanych.

Nieborów to klasyka, jeśli chodzi o romantyczne miejsca w Polsce. Przepiękny pałac z niezwykle bogatymi zbiorami otacza romantyczny park Arkadia, w którym znajdują się słynne sztuczne ruiny z uroczymi kolumnami i dekoracjami rzeźbiarskim – miejsce doskonałe na miłosne wyznania.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading