Wakacje z niemowlakiem – jak się przygotować

Czy urlop z niemowlakiem to dobry pomysł? Tak, pod warunkiem, że postaramy się do niego dobrze przygotować. Zapas ubranek, kaszki dla niemowląt i wygodna spacerówka to nie wszystko. O czym jeszcze warto pamiętać?

kaszki dla niemowląt
fot. pixabay.com

Dowód dla niemowlaka

To, że na wakacje zabieramy ze sobą kilkumiesięczne dziecko należy uwzględnić już na etapie planowania terminu i miejsca urlopu. Niemowlęta hałas i upał znoszą o wiele gorzej niż starsze dzieci, dlatego pobyt najlepiej zaplanować na koniec sierpnia, a nawet we wrześniu. Temperatury nie będą już tak wysokie, będzie mniej tłoczno, a do tego taniej. Miejsce powinno być spokojne i czyste, zwłaszcza jeśli zamierzamy spędzać czas na plaży. Szukając miejsca na nocleg warto sprawdzić, czy w danym obiekcie będziemy mogli liczyć na udogodnienia dla niemowląt: łóżeczko, krzesełko do karmienia, wanienkę. W przypadku dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym ważny będzie także dostęp do kuchni. Jeśli marzy nam się pobyt za granicą, z dzieckiem, które ukończyło 10-12 miesiąc życia możemy udać się np. w rejon Morza Śródziemnego. Trzeba jednak pamiętać o zapewnieniu dziecku odpowiednich warunków podczas upału. Przed wyjazdem do krajów Unii Europejskiej trzeba także wyrobić dziecku dowód osobisty.

kaszki dla niemowląt
fot. parenting.pl

Co z jedzeniem?
Najwięcej wątpliwości u rodziców budzi kwestia żywienia niemowlaka na wakacjach. Karmienie piersią nie powinno sprawiać żadnych trudności, jednak dzieci żywione mlekiem modyfikowanym będą potrzebować zapasu swojego mleka oraz akcesoriów do karmienia. Jeśli maluszek jest na etapie rozszerzania diety, wyjazd na wakacje może być doskonałą okazją do spróbowania nowego smaku. Często okazuje się, że niemowlęta chętniej decydują się na nowości poza znanym sobie otoczeniem. Pomóc w tym mogą dostępne w większości sklepów słoiczki i kaszki dla niemowląt, które dla podróżujących rodziców są prawdziwym ułatwieniem.

Wakacje z niemowlakiem mogą być wspaniałą przygodą i ciekawym doświadczeniem zarówna dla rodziców, jak i malca. Wystarczy się do nich dobrze przygotować i zamiast martwić się na zapas, czerpać jak najwięcej radości ze wspólnie spędzonego czasu.

Zdjęcie główne: www.pixabay.com