Wakacje na Kaszubach

Kaszuby (fot. noclegowa-baza.pl)Wakacje zbliżają się dużymi krokami. Niektórzy już parę miesięcy temu zarezerwowali bardziej lub mniej egzotyczne wyjazdy, inni zwlekali aż do teraz. No właśnie – i co teraz? Może warto letni urlop spędzić w Polsce. Gdzieś, gdzie będzie można odpocząć, znaleźć wytchnienie po kolejnej porcji codziennej gonitwy, nacieszyć oczy pięknem krajobrazu i usłyszeć własne myśli, kiedy, za naszym przykładem, również zwolnią tempo.

 

Tylko jak znaleźć to miejsce?

Być może, przeglądając przewodnik typu „Polska na wakacje” lub oglądając zdjęcia w fotogalerii znalezionej z pomocą wyszukiwarki Google, trafią Państwo na Kaszuby – rejon łagodnych wzgórz morenowych, pełen lasów i jezior. Może to właśnie to jest miejsce, które czeka na Państwa tak, jak Państwo czekają na tegoroczny urlop?

Dla wszystkich, którzy mają ochotę zamknąć drzwi swoich domów na klucz, wsiąść do samochodu, autobusu lub pociągu, i spędzić te kilka wolnych dni w pięknym i ciekawym miejscu z dala od codziennych trosk, w hotelu Kozi Gród we wsi Pomlewo, położonym 25 kilometrów od Gdańska, na terenie malowniczych Kaszub, drzwi stoją otworem.
Zestresowanym lub zwyczajnie zmęczonym proponujemy hydromasaże w basenie, rozluźniające kąpiele w jacuzzi czy relaks w saunie. Marsz w stylu nordic walking to świetna okazja, by pobyć z samym sobą lub kimś bliskim, porozmawiać lub pomilczeć, pooddychać świeżym powietrzem. Bardziej aktywnych zapraszamy na trening fitness na sali cardio.

Okazją do zabawy, ale też integracji rodziny może okazać się gra w siatkówkę, koszykówkę, ping-ponga, badminton, freesby czy bule. A jeśli mamy ochotę na integrację na większą skalę, doskonałą okazją będzie piknik z lunchem w formie grilla lub ognisko z grzanym winem i kiełbaskami. Dzieci mogą zasmakować zwycięstwa nad własnymi rodzicami w grach planszowych, popływać w hotelowym basenie, poszaleć na placu zabaw i odwiedzić Mini Zoo, w którym spotkają osiołka, koziołka i kucyka.

 

Wypad nad jezioro Przywidzkie

Jeśli komuś marzą się dłuższe wyprawy, można wybrać się nad Jezioro Przywidzkie, popatrzeć na wyspę, porośnięta ponad 180-letnim lasem, stanowiącą rezerwat przyrody, zaplanować wycieczkę rowerową lub zarezerwować dzień na zwiedzanie Szwajcarii Kaszubskiej (czyli terenu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego położonego na północny zachód od Przywidza, ze Wzgórzami Szymbarskimi i Wieżycą, stanowiącą w czasie zimowych miesięcy lokalny narciarski raj). Można też wybrać się do Kartuz, uznawanych za stolicę Kaszub, aby w tamtejszym muzeum zapoznać się z historią i kulturą kaszubską, pojechać do kaszubskiego skansenu we Wdzydzach Kiszewskich lub odwiedzić położone nad trzema jeziorami Chmielno i wstąpić do Muzeum Ceramiki Neclów lub przekroczyć próg starej kaszebszcziej checzy (czyli chaty).
Ale może to już trasa na kolejny urlop?

 

Autor: Ewa

Dziękujemy za nadesłany artykuł.

Leave a Comment!

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading