Wakacje i stopa sportowca

Wbrew pozorom schorzenie zwane stopą sportowca nie dotyczy wyłącznie miłośników sportu. Równie często dotyka turystów i może skutecznie uprzykrzyć najprzyjemniejszy urlop. Jak zapobiegać stopie sportowca i likwidować jej objawy na wakacjach?

Swędzące i czerwone stopy

stopa sportowca
fot. info.sport.pl

Schorzenie, które nazywamy stopą sportowca to grzybica stóp. Najczęściej rozwija się między czwartym a piątym palcem stopy, choć nie leczona przenosi się na pozostałe części stopy, a nawet inne części ciała. Jej najczęstsze objawy to swędzenie, zaczerwienienie, pękająca, zgrubiała i łuszcząca się skóra. Choć początkowe symptomy schorzenia można przeoczyć, gdy się rozwinie trudno z nim wytrzymać. Co zrobić, aby stopa sportowca nie zakłóciła nam wakacyjnego odpoczynku?

Jak się pozbyć?

stopa sportowca
fot. kreaturang.pl

Grzybica stóp pojawia się najczęściej na skutek długiego noszenia nieprzewiewnego obuwia, które stwarza korzystne warunki do rozwoju dermatofitów. Gdy skóra jest lekko podrażniona, grzyby z łatwością wnikają w głąb naskórka i zaczynają go niszczyć. Do zakażenia dochodzi także na pływalniach, pod publicznymi natryskami, ale także podczas chodzenia boso po hotelowych dywanach i matach. Stopa sportowca nie ustępuje samoistnie, ale gdy się już pojawi, łatwo można się jej pozbyć. Wczesne podjęcie leczenia i zakończenie pełnego cyklu kuracji za pomocą odpowiedniego ośrodka, daje pewność, że nasza skóra jest wolna od grzybicy. Aby choroba nie powróciła zaraz po wyleczeniu, warto pamiętać o dezynfekcji butów i skarpetek. Więcej o leczeniu stopy sportowca tutaj: http://www.canespor.pl/pl/dolegliwoci/stopa-sportowca/

Zdjęcie główne: www.kobietawielepiej.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading