Volvo S90 – najlepsza limuzyna szwedzkiej marki

Nowa limuzyna Volvo to samochód, który musi robić wrażenie. Następca Volvo S80 o długości prawie 5 metrów urzeka nie tylko minimalistycznym i dopracowanym w detalach designem, ale także nowoczenymi rozwiązanimi technologicznymi. Auto trafi do salonów już wiosną tego roku.

Volvo S90
fot. moto.trojmiasto.pl

Stworzony dla kierowcy
Już na pierwszy rzut oka na wnętrze Volvo S90 widać, że to samochód zaprojektowany z myślą o komforcie kierowcy. Wnętrze jest eleganckie i po skandynawsku surowe. Deska rozdzielcza i konsola są skierowane w stronę kierującego pojazd. Sterowanie funkcji odbywa się za pomocą dotykowego ekranu stworzonego we współpracy z firmą Apple, a systemy multimedialne oraz system Volvo On Call umożliwiają sterowanie autem za pomocą telefonu.

Innowacje w bezpieczeństwie

Volvo S90
fot. superauto24.se.pl

Na uznanie w Volvo S90 zasługują także najnowocześniejsze technologie podnoszące komfort i bezpieczeństwo. Flagowa limuzyna Volvo jako pierwsze auto na świecie potrafi wykryć nie tylko znajdujących się w pobliżu pieszych i rowerzystów, ale także duże zwierzęta. Dzięki systemowi City Safety samochód ostrzega przed niebezpieczeństwem zderzenia, a w razie konieczności sam zahamuje. Kolejnym rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo osób podróżujących Volvo S90 jest specjalna technologia wspomagania układu kierowniczego, która w przypadku przekroczenia linii wyznaczającej krawędź drogi pomaga kierowcy wrócić na właściwy tor jazdy. Automatyczne utrzymywanie prędkości i odległości od innego pojazdu oraz delikatne ruchy kierownicy pomagające trzymać się pasa ruchu w ramach układu Pilot Assist, to kolejne innowacyjne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo i komfort kierowcy.

Więcej informacji o Volvo S90 znajdziecie tutaj: http://www.volvocars.com/pl/modele/nowe-modele/s90

Zdjęcie główne: www.bmvblog.com

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading