Ubezpieczenie na wyjazd – podstawowe rodzaje

Czy przygotowując się do wyjazdu pamiętacie o wykupieniu ubezpieczenia? Podczas wakacji odpowiednia polisa może okazać się ważniejsza niż idealnie skompletowany bagaż. Jakie rodzaje ubezpieczeń dla turystów są dostępne na rynku?

ubezpieczenie na wyjazd

To, które ubezpieczenie na wyjazd będzie najlepsze, zależy przede wszystkim od tego gdzie i jak będziemy podróżować. Do wyboru mamy kilka opcji, które można dopasować do swoich potrzeb:

Samochód – nie tylko OC
OC to podstawowe ubezpieczenie w krajach Unii Europejskiej, jednak w niektórych państwach europejskich potrzebna jest dodatkowo Zielona Karta oraz Car Assistance (CA), czyli polisa pokrywająca koszty powrotu do miejsca zakwaterowania podczas awarii samochodu lub wynajęcia auta zastępczego.

Bezpieczny bagaż
Zabezpiecza bagaż w przypadku kradzieży oraz wszelkiego rodzaju zniszczeń i uszkodzeń powstałych na skutek zdarzeń losowych. Niestety, zwykle nie obejmuje wielu cennych przedmiotów, np. biżuterii czy sprzętu komputerowego.

Zdrowie najważniejsze

W państwach UE możemy leczyć się w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, musimy jedynie posiadać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Warto jednak pamiętać, że to podstawowe ubezpieczenie nie pokrywa wielu istotnych w razie nagłego wypadku kosztów, np. transportu do szpitala.

ubezpieczenie na wyjazd

Na wypadek rezygnacji
Planując wakacje z wyprzedzeniem nie możemy być pewni, że unikniemy niespodziewanych wydarzeń, które zmuszą nas do rezygnacji z urlopu, takich jak choćby utrata pracy czy choroba. Ubezpieczenie zapewnia zwrot poniesionych kosztów, pomniejszonych o udział biura podróży.

Jeśli będziemy potrzebować każdego z wymienionych rodzajów ubezpieczeń, najwygodniejszym i najbardziej oszczędnym rozwiązaniem będzie wykupienie pakietu (np. tutaj), łączącego wszystkie rodzaje ubezpieczeń. Tego rodzaju produkt jest szczególnie zalecany dla osób udających się na dłuższe wyprawy, do egzotycznych krajów oraz dla amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu.

Źródło: www.tanie-ocac.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading