Ubezpieczenie w podróży – jakie są jego rodzaje?

Ubezpieczenia dla turystów oferowane przez zakłady ubezpieczeń mogą różnić się pod wieloma względami. Najważniejsze różnice dotyczą zakresu terytorialnego i dodatkowego ryzyka. Jakie czynniki warto brać pod uwagę, dokonując wyboru?

ubezpieczenie w podróży

Ubezpieczenie w podróży może okazać się nieocenioną pomocą podróżującego – w zależności od zakresu chroni przed skutkami wielu nieprzewidzianych zdarzeń. Standardowa polisa turystyczna zazwyczaj obejmuje: NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków), assistance, OC, koszty leczenia. Jest to dobre rozwiązanie dla podróżnych, poszukujących podstawowego zabezpieczenia na różnego rodzaju wyjazdy.

Polisa może mieć poszerzony zakres, który uwzględnia indywidualne potrzeby i preferencje turysty. Na przykład ubezpieczenia dla podróżnych w Axa są dostępne w czterech opcjach:

Ubezpieczenie Kontynenty Multitravel – oprócz podstawowego zakresu zapewnia m.in. ochronę odwołania wyjazdu, ryzyka amatorskiego sportu, utraty i opóźnienia bagażu i lotu. Ubezpieczony otrzymuje pomoc prawną za granicą i może zrezygnować z wyjazdu z powodu wielu zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie na terenie RP – w dodatkowej opcji może dawać ochronę dla osób uprawiających sport, a także ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej lub biletu lotniczego.

Ubezpieczenie podróży zagranicznych – szeroka oferta dla osób przebywających za granicą, obejmująca m.in. ochronę podczas pracy fizycznej, następstwa chorób przewlekłych i nowotworowych, sporty wysokiego ryzyka i zapewnienie pomocy 24h w razie konieczności zorganizowania wizyty lekarskiej lub transportu do szpitala.

Ubezpieczenie do wiz na Białoruś – daje rozszerzoną ochronę (zdrowotną, assistance, NNW, OC, bagażu) dla osób wyjeżdżających Republiki Białorusi, np. sportowców, odwiedzających rodzinę, pracowników firm spedycyjno-transportowych.

Jak widać, turyści szukający ubezpieczenia dla siebie mają do wyboru wiele możliwości. Idealne ubezpieczenie to takie, które jest dostosowane do potrzeb podróżującego, okoliczności i celu podróży. Bardzo często podstawowy zakres polisy jest niewystarczający, ale decydując się na dokupienie dodatkowych opcji, podróżujący może sobie zapewnić optymalną „skrojoną na miarę”, ochronę w czasie wyjazdu.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading