Ubezpieczenia BLS – korzystniejsze od tradycyjnej likwidacji szkód?

Bezpośrednia Likwidacja Szkody to wygodne rozwiązanie, które może pomóc zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Daje możliwość zgłoszenia szkody u swojego ubezpieczyciela, a nie jak do tej pory, u ubezpieczyciela sprawcy szkody.

Co dają ubezpieczenia BLS?
Choć ubezpieczenia BLS to system dostępny w Polsce dopiero od niedawna, już cieszy się sporą popularnością. Możliwość zgłoszenia stłuczki lub kolizji bezpośrednio u swojego ubezpieczyciela pozwala uniknąć sytuacji, w której poszkodowany musi kontaktować się z firmą której nie zna i nie łączą go z nią żadne relacje. W wielu przypadkach ubezpieczenia BLS, oprócz uniknięcia dodatkowego stresu, mogą zaoferować większą oszczędność czasu, w dużej mierze zależy to jednak od postawy sprawcy szkody.

Ubezpieczenia BLS – gdzie są oferowane i na jakich warunkach
Przystąpienie do systemu BLS jest dobrowolne, a w tej chwili mogą z niego korzystać klienci ośmiu zakładów ubezpieczeń: Aviva, Axa Ubezpieczenia, Concordia Ubezpieczenia, Ergo Hestia, Gothaer, PZU, UNIQA i Warta.

BLS obejmuje zdecydowaną większość (ok. 90 proc.) szkód, występujących na polskich drogach, wyjątki to:

  • szkody o wartości powyżej 30 tys. złotych,
  • szkody osobowe,
  • stłuczki lub kolizje poza granicami RP,
  • zdarzenia, w których brały udział więcej niż 2 pojazdy.

Co ważne, wybór systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód nie spowoduje wzrostu składki OC – jego główną ideą jest zwiększenie wygody i komfortu ubezpieczonego, dlatego można śmiało powiedzieć, że ubezpieczenia BLS w większości przypadków są korzystniejsze niż tradycyjna likwidacja szkód.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading