Tańszy roaming na urlop

Ferie zbliżają się wielkim krokami i pewnie wielu z was ma już zaplanowane gdzie spędzi zimowy urlop. W planowaniu kosztów urlopu za granicą warto uwzględnić opłaty za usługi telefoniczne. Połączenia, sms-y i dostęp do sieci za granicą może kosztować o wiele mniej, jeśli zdecydujemy się na wybór odpowiedniej taryfy.

Taniej za granicą

cennik roamingu
fot. theguardian.com

Wysokość naszych opłat za korzystanie z telefonu za granicą zależy przede wszystkim od miejsca, z którego wykonujemy połączenie, ale nie tylko od tego. Operatorzy sieci komórkowych prześcigają się w tworzeniu nowych, coraz bardziej korzystnych ofert roamingowych. Choć zwykle nie zwracamy na nie uwagi przy wyborze telefonu, podczas wyjazdu na zagraniczny urlop mogą mieć spore znaczenie dla naszego portfela. Przed wyjazdem warto sprawdzić cennik roamingu naszego operatora. Nawet tymczasowa zmiana oferty może się opłacać.

Pakiet na wakacje

roaming
fot. trutower.com

A czym konkretnie kuszą operatorzy? Większość z nich swoje cenniki dzieli na strefy, zazwyczaj jest to strefa Euro, Strefa 2 (miejsca najczęściej odwiedzanie przez turystów) i Strefa 3 (pozostałe kraje). Podstawowe ceny u operatorów różnią się od siebie od kilku do kilkunastu groszy, jednak wielu z nich oferuje specjalne pakiety roamingowe, dzięki którym znacznie obniżymy koszty połączeń zza granicy. Dla przykładu, klienci sieci Orange/Nju mobile mogą skorzystać z pakietu roamingowego „Jak w Kraju”, w którym za połączenie zapłacimy 0.19 zł, a za połączenia 0.09 zł. Porównanie ofert może pomóc w znalezieniu najlepszego pakietu: http://www.orange.pl/kid,4002009319,id,4002010384,article.html

Zdjęcie główne: www.komorkomania.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading