Tajlandia – 6 powodów, dla których trzeba ją zobaczyć

Malownicza i różnorodna, spokojna i tętniąca życiem – Tajlandia to kraj kontrastów, który przyciąga turystów spragnionych dotknięcia i posmakowania tej niezwykłej, azjatyckiej mieszanki. Choć powodów, dla których warto zobaczyć Tajlandię jest na pewno dużo więcej, oto 6 zalet tego kraju, które według mnie czynią go absolutnie wyjątkowym.

1. Ciche, romantyczne plaże, idylliczne wyspy i zatoczki, przyjazne rodzinom kąpieliska – zdjęcia z biur podróży nie kłamią. Lazurowe wody Morza Andamańskiego, różnorodna flora i fauna tworzą rajskie krajobrazy.

2. Rafy koralowe Tajlandii to podwodny świat jak z bajki. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji nurkować, swój pierwszy raz pod wodą warto przeżyć właśnie na Tajlandii.

3. Tysiące świątyń buddyjskich to dla przybyszy z zachodu niezwykły widok. Wiele z nich prezentuje wysoki poziom kunsztu artystycznego.

4. Wielowiekowa tradycja tego świetnie rozwijającego się kraju jest bardzo szanowania i pielęgnowana. Połączenie tradycji i nowoczesności widać w wielkich metropoliach, jak Bangkok, gdzie obok siebie znajdują się wspaniale urządzone hotele, biurowce, centra handlowe oraz ciche parki i świątynie.

5. Pływające targi to jedna z najciekawszych atrakcji Tajlandii. Zacumowane obok siebie łódeczki-stragany oferują świeże owoce, warzywa, mięso, ryby i przysmaki tutejszej kuchni.

6 Masaż tajski – Tajlandia jest kolebką znanego na całym świecie relaksującego masażu, kiedyś wykonywanego wyłącznie rodzinie królewskiej. Jego oryginalna wersja została stworzona przed wiekami i do dziś zachwyca każdego, kto podda się rękom masażysty.

Więcej o atrakcjach Tajlandii tutaj: https://www.tui.pl/wypoczynek/tajlandia

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading