Syropy z naturalnych składników – skuteczność i najważniejsze zalety

Naturalne składniki od wieków służyły do wytwarzania syropów na problemy z gardłem i kaszlem. Wraz z postępem farmacji pojawiły się leki o zupełnie nowym i bardziej nowoczesnym składzie, a szałwia, rozmaryn czy babka lancetowata zostały zapomniane na długi czas. Czy słusznie? Ostatnio producenci leków chętnie wracają do dawnych receptur i w oparciu o osiągnięcia nauki, tworzą zupełnie nowe i skuteczne produkty.

Jakie są zalety syropów naturalnych?

Ostatnio na rynku farmaceutycznym pojawiają się nowe wyroby oparte na roślinnym składzie. Czy to tylko efekt mody na produkty naturalne? W końcu syropy z bluszczu i babki lancetowatej były obecne na aptecznych półkach „od zawsze”. W przypadku wyrobów farmaceutycznych można mówić o renesansie naturalnych składników. W dużej mierze dzięki wynikom licznych badań, które dowodzą skuteczności tradycyjnie stosowanych roślin. Nie bez znaczenia jest także wzrost świadomości samych konsumentów. Coraz lepiej zdajemy sobie sprawę, że naturalny skład jest bezpieczniejszy dla zdrowia, a do tego przyjazny dla dzieci

Muconatural Complete – roślinny skład i uniwersalne zastosowanie

Syropy o roślinnym składzie są odpowiednie dla całych rodzin, a do tego odznaczają się uniwersalnym zastosowaniem. Naturalny syrop Muconatural Complete jest zalecany zarówno przy kaszlu suchym, jak i mokrym. Jak to możliwe? Dzięki specjalnej kombinacji substancji chroniących błonę śluzową gardła (tymianku i miodu), z kolei babka lancetowata zmniejsza lepkość zalegającego śluzu i ułatwia jego usuwanie. Syrop pomaga w odkrztuszaniu i łagodzi, męczący suchy kaszel. Ponadto w składzie Muconatural Complete nie ma glutenu, barwników, konserwantów i alkoholu. Dzięki tym zaletom jest to produkt, który może świetnie sprawdzić się zarówno w podróżnej, jak i domowej apteczce całej rodziny.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading