Syrop na katar dla dzieci – dobry czyli jaki?

Katar to jeden z najczęstszych i najbardziej uciążliwych objawów infekcji dróg oddechowych u dziecka. Nieżyt nosa to także zmora małych alergików. Jak wybrać syrop na katar dla dzieci, aby umożliwić maluchowi powrót do zdrowia szybciej niż w przysłowiowe siedem dni?

syrop na katar dla dzieciNajważniejsze – zwalczać objawy
Początek września to dla wielu maluchów moment powrotu do przedszkola, a dla ich mam kolejny sezon zmagania się z infekcjami. Na przeziębienie, grypę i bakteryjne stany zapalne w obrębie dróg oddechowych, dzieci w wieku przedszkolnym chorują od kilku do kilkunastu razy w roku. Najważniejsze to regularnie wspierać ich odporność, a gdy dojdzie do rozwoju choroby skutecznie minimalizować ich objawy. Jest to istotne w przypadku kataru, który dla małych dzieci jest wyjątkowo dokuczliwy. Chcąc pozbyć się go jak najszybciej, oprócz podstawowego sposobu, czyli częstego wydmuchiwania nosa, warto sięgnąć po dobry syrop na katar dla dzieci.

Syrop na katar dla dzieci – jak wybrać?
Tu niestety pojawia się problem, ponieważ oferta środków na katar bez recepty jest naprawdę duża. Wyboru lepiej niesyrop na katar dla dzieci dokonywać na „chybił trafił”. Może na tym ucierpieć nie tylko portfel, ale także zdrowie dziecka, gdyż niektóre specyfiki mogą powodować reakcje alergiczne i działania niepożądane. Syrop na katar dla dzieci najlepiej wybierać w porozumieniu z pediatrą. Wiele produktów na katar zawiera substancje pochodzenia roślinnego, takie jak pelargonia afrykańska, lipa, tymianek, tradycyjnie stosowane w leczeniu kataru. Choć w wielu przypadkach ich skuteczność została dowiedziona naukowo, warto korzystać z wiedzy specjalistów, którzy najlepiej dobiorą środek pomocny przy dolegliwościach dziecka.
Więcej o tym, jak walczyć z katarem u dzieci można poczytać tutaj: http://www.supermamy.pl/zdrowie/syrop-na-katar-dla-dzieci-sposob-supermamy-na-dzieciece-problemy,9547,1

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!