Świnoujście – atrakcje nadbałtyckiego kurortu

Jedna z najpiękniejszych polskich plaż, otoczonych najcieplejszymi wodami Bałtyku i zalety uzdrowiska – te cechy sprawiają, że Świnoujście od lat jest jednym z najchętniej wybieranych wakacyjnych kurortów nad polskim morzem.

Pomorze Zachodnie to region, którego walorem jest nie tylko bliskość morza, ale także ciekawa historia i kultura. Widać to szczególnie w miastach, takich jak Świnoujście. To najdalej wysunięte za zachód miasto nadbałtyckiej, położone na 44 wyspach jest jednocześnie jednym z najchętniej odwiedzanych z kilku powodów: wyjątkowych atrakcji turystycznych, walorów przyrodniczych, kuracji uzdrowiskowych, a przede wszystkim pięknej plaży. Ciekawostką jest również fakt, że wody okalające Świnoujście należą do najcieplejszych – latem temperatura Bałtyku w tym miejscu wynosi nawet 25-26 stopni Celsjusza.

Plaża w Świnoujściu przez wiele lat otrzymywała tytuł Błękitnej Flagi, oznaczenia przyznawanego obiektom spełniającym najwyższe standardy. W jej pobliżu rosną lasy sosnowe i bukowe z pomnikowymi okazami, a niedaleko znajduje się niesamowity rezerwat ptaków, gdzie można w ciszy i absolutnym spokoju podglądać życie dzikich kormoranów.

W Świnoujściu obiekty takie jak wiatrak Stawa Młyny, czy najwyższa ceglana latarnia morska Królowa jasności to tylko niektóre miejsca, które naprawdę warto zobaczyć. Spacerując dwunastokilometrową promenadą można zajrzeć do licznych kawiarń, restauracji, kasyna, butików, a w końcu dotrzeć do miejscowości u naszych zachodnich sąsiadów. Oceanarium, Podziemne Miasto, muzea m.in. rybołówstwa morskiego i basen U-bootów to kolejne, choć nadal nie wszystkie atrakcje Świnoujścia. To piękne i ciekawe miasto z pewnością najlepiej poznać osobiście.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading