Średniowieczny Skansen w Wolinie

Historycy przekonują, że średniowiecze było barwną i różnorodną epoką. Na własne oczy można się o tym przekonać podczas wizyty w skansenie w Wolinie. Wyprawa do osady Słowian będzie doskonałą rozrywką nie tylko dla miłośników historii.

skansen w wolinie
fot. ikamien.pl

Wycieczka w czasy Słowian
Czasy Słowian i wikingów są odległe i pełne tajemnic nawet dla badaczy, jednak dzięki miejscom, takim jak skansen w Wolinie można lepiej wyobrazić sobie jak wyglądało życie naszych przodków. W skansenie znajdują się rekonstrukcje zabudowań mieszkalnych i rzemieślniczych z IX-XI wieku, a więc z czasów, gdy nasze ziemie w dużej mierze należały jeszcze do starej, pogańskiej cywilizacji. W ich wnętrzach można obejrzeć repliki narzędzi, mebli i różnego rodzaju przedmiotów codziennego użytku. Skansen w Wolinie to nie zwykłe muzeum, ale warsztat archeologii eksperymentalnej, czyli miejsce, gdzie można dotykać eksponatów i w pełni wczuć się w daną epokę. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą sprawdzić jak działają narzędzia oraz wypróbować słowiańskie meble.

W rejs łodzią wikngów

skansen w wolinie
fot. szczecin.naszemiasto.pl

Po zwiedzaniu zabudowań warto wyruszyć się w rejs jedną z replik łodzi wikingów. Pełnią one również funkcję promu między nabrzeżem skansenu i Wolina. Na wyprawę łodzią po rzece Dziwnej można się wybrać w sezonie letnim w godzinach otwarcia skansenu. Kolejną atrakcją w czasie rejsu są ciekawe opowieści o czasach Słowian i wikingów.

Wycieczka do skansenu w Wolinie może być szczególnie cenna dla dzieci. „Żywa” lekcja historii szybciej niż szkolny podręcznik zachęci każdego do poznawania odległych czasów, a przy okazji jest dobrą zabawą. Zwłaszcza, jeśli udamy się tam w trakcie jednej z letnich imprez.

Zdjęcie główne: www.polskieszlaki.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading